Anthony Joshua tregon futbollistin e tij të preferuar

Boksieri numër një në botë Anthony Joshua ka zbuluar ditën e sotme për BBC se cili është sportisti i tij i preferuar.

“Në të gjitha kohrat është ai tëë cilin e cilësoj paraardhës, Muhhamed Ali. Pasi ishte frymëzimi im, ndërsa sportist i cili është akti është Cristano Ronaldo. Nëse un do të isha futbollist unë do të isha Cristiano Ronaldo. Pasi ai është shumë puntorë, dhe sigurisht një boksier nuk bëhet i madh pa shumë punë. Ai ka vite që punon me orare të zgjatura dhe kjo e bën atë një kampion” tha kampioni i cili hodhi me “cnock out” Vladimir Klitschkon në betejën direkte për titullin kampion bote, përcjell Albeu.com.

Joshua është i treti sportist kampion bote i cili favorizon Ronaldon për sportisitn më të mirë pas Osain Bold dhe Rafael Nadal. /albeu.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here