Author Archives: infoshqip2

Shiu dhe i nxehti, ja si do jenë temperatuat deri në fund të Korrikut

“Meteoalb” ka bërë një tablo termike të temperaturave dhe reshjeve për ditët e mbetura të muajit Korrik. TABLOJA TERMIKE deri në fund të Korrikut 2017: Temperaturat e ajrit rriten te premten dhe gjate fundjaves, por te henen mbeten thuajse konstante. Dita e marte sjell renie te temperaturave, me e ndjeshme renia te merkuren. Ne keto vlera termike mbetemi deri fundjaven ...

Lexo më shumë »

:Modelja shqiptare ngre flamurin kuq e zi në mes të Greqisë: “Jam bija e shqiptarit” (FOTO)

Emina Cunmulaj sapo ka nisur pushimet në shtetin fqinj. Pas rikthimit në origjinë, ajo është drejtuar drejt ishujve grekë për të kaluar disa ditë relaksi me familjen e saj. Modelja shqiptare shfaqet me linja perfekte trupore por kësaj here sytë i kemi diku tjetër. Pa kurrfarë ndroje ajo ka ngritur lart flamurin shqiptar në tokën greke ku në foton e ...

Lexo më shumë »

Jankullovska: Nuk do të iki, më ktheni pasaportën (VIDEO)

“Asnjë nga veprat penale që m’i ngarkojnë nuk e kam kryer dhe për atë interesi më i madh i imi është që kjo procedurë të mbarojë shpejtë”, tha ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska, në seancën e sotme publike në Gjykatën e Apelit rreth kërkesës së Prokurorisë Speciale Publike (PSP) që t’i shqiptohet masa e paraburgimit, njofton Portalb.mk. ...

Lexo më shumë »

Dridhet “24 karati”, thërret në mbrojtje mercenarët (FOTO)

Pak ditë pasi u mësua në opinion se Sulejman Rushiti, ish ministër i Arsimit dhe Shkencës do të jetë kandidat, tashmë i sigurtë, për kreun e Gostivarit, BDI ka mobilizuar merecenarët e saj që të sulmojnë regjisorin e e njohur nga Gostivari. Ish gjenerali në pension, që kinse ka qenë pjesë e UÇK-së në 2001, Petrit Mënaj që tashmë njihet ...

Lexo më shumë »

Çiklisti nga Tour de France publikon foto shokuese, ja sa tmerrshëm duken këmbët e tij (FOTO)

Çiklisti polak, Pawel Poljanski, ka shpërndarë një imazh shokues se si duken këmbët e tij pas 16 etapave të garës më të madhe çiklistike, Tour de France. 16 etapa, po po, apo thënë ndryshe plot 2829 kilometra të kaluara me biçikletë nuk është një gjë e lehtë për t’u realizuar. Vet çiklisti ka postuar fotografinë e këmbëve të tij të ...

Lexo më shumë »

Ilir Meta largohet përfundimisht nga LSI. Ja çfarë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme

Ilir Meta është larguar përfundimisht nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Burime të SYRI.net nga LSI-ja kanë bërë të ditur se mbrëmjen e sotme, Meta ka vizituar për herë të fundit selinë. Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Brahimllari ka konfirmuar për SYRI.net se ish-themeluesit dhe ish-kryetari Ilir Meta e ka dorëzuar teserën e LSI-së, për të paktën 5 vitet e ...

Lexo më shumë »

Duka: Ja pse e zgjodha në krye të kombëtares Panuçin

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka komentuar zgjedhjen e bërë për të vendosur në stolin e Kombëtares italianin Christian Panucci, si zëvendës të De Biasit. Në një intervistë në “Wake Up” në “Top Channel”, ai ka shpjeguar arsyet që çuan në zgjedhjen e një tjetër trajneri italian për Kombëtaren kuqezi. “80% e mendimit teknik në Federatë, por ...

Lexo më shumë »

Inatoset Berisha, ja 10 mashtrimet e 100 ditëve të para të mandatit të dytë të Ramës, sipas tij

Ish kryeministri Sali Berisha ka renditur 10 mashtrimet e kryeministrit Rama ne nisje te ketij mandati te dyte Sipas tij Rama ka nisur te dyfishoje cmimin e ujit te pijshem, ka nisur serish me deshtim fushaten per kuponin tatimor dhe ka rikthyer te shtunat komuniste te pastrimit te pergjithshem te vendit. Statusi i Berishës Rama shpall 10 mashtrimet e 100 ...

Lexo më shumë »

Osmani: Gjuha shqipe do të implementohet përpara zgjedhjeve lokale

“Shpresojmë shumë shpejtë që do të futet në procedurë qeveritare dhe pasi të miratohet në Qeveri do të dërgohet në Kuvend, do të kërkoj me insistimin e Komisionit Evropian dhe me mendim të Komisionit të Venedikut, por nëse ky proces do të vonohet, Parlamenti do ta votojë”, kështu u përgjigj, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në pyetjen se a ...

Lexo më shumë »