Author Archives: infoshqip2

Muhamed Zekiri mesazh për Mijalkovin

Deputeti i sulmuar nga Sasho Mijalkov, Muhamed Zekiri iu është drejtuar këtij të fundit duke i thënë se incizimet mund t`i fsheh, por drejtësinë asnjëherë. “Sasho Mijallkov inçizimet nga Dion mund ti fshehesh por drejtesin asnjeher!!! #DoTeJepniLlogari”, shkroi deputeti Zekiri./ina

Lexo më shumë »

BESA: Nuk njohim asnjë Qeveri që nuk pranon Ridefinimin e shtetit

Lëvizja BESA tashmë është shndërruar në një prej faktorëve kryesor të politik bërjes në Maqedoni. Numrat e saj do të jenë vendimtarë për formimin e qeverisë së re të Maqedonisë. Votimi i saj pro ose kundër Qeverisë do të garantonte edhr stabilitetin qeverisës. Mirëpo, portali Sakte.net nga burime të veta mëson se kjo çështje nuk do të jetë aq e ...

Lexo më shumë »

Lavdia dhe fundi i "të fortëve" të Tiranës (FOTO)

Arben Grori ka folur sot për mediat duke shpjeguar pjesëza nga jeta e tij në burgun e sigurisë së lartë në Peqin, ku hyri pasi akuzohet se vrau në spital Naim Zyberin, i dyshuar si vrasës i vëllait të tij, Arturit në korrikun e vitit 1997. Të dy ishin pjesë e asaj që quhej "të fortët" e Tiranës, grupe të ...

Lexo më shumë »

Grubi: Ligji për gjuhën shqipe është në kufijtë e Kushtetutës

Shefi i kabinetit të kryetarit të BDI-së dhe deputeti i kësaj partie, Artan Grubi për Radio Evropa e Lirë ka thënë se ligji për gjuhën shqipe që bisedohet në mes partive është brenda kufijve të Kushtetutës së Maqedonisë, përcjell Gazeta Express. ”Absolutisht ky ligj është konform Kushtetutës së Maqedonisë dhe për këtë ligj nuk kemi kompromis” ka thënë Grubi për ...

Lexo më shumë »

Nëse të ndodhin këto 7 gjëra, e keni një engjëll pranë

A  besoni në ekzistimin e krijesave të padukshme?  Engjëjt ekzistojnë në frekuenca të ndryshme vibracionale me njerëzit, për këtë shkak shumica prej nesh nuk jemi të aftë që t'i shohim ato, por mund ta ndiejmë praninë e tyre përreth nesh. Engjëjt kanë mënyrat e veta për ta bërë të ditur praninë e tyre dhe nuk është e thënë të jesh ...

Lexo më shumë »

Ja si "cmenden" fansat në Gjermani pas Linda Morinës (VIDEO)

Me rastin e pavarësisë së Kosovës, ajo mori pjesë në Gjermani, me ç’rast e ndezi atmosferën dhe asnjëherë si kemi parë fansat e saj më të çmendur se kësaj here, shkruan Kosovarja. Linda tashmë ka filluar që më shumë të jetë jashtë vendit me koncerte, e që sigurisht që e nxit edhe gëzimi i fansave të cilët vërtetë kanë habitur ...

Lexo më shumë »

Miliona djem e bëjnë këtë në flokët e tyre, por nuk i'a dinë kuptimin e tmerrshëm (FOTO)

ë flasësh pë modën do të thotë të flasësh për shijet e njerëzve në një kohë të caktuar. Më shumë se të veshësh diçka të bukur, duhet të dimë kuptimin që kanë disa gjëra që ne bëjmë. Në fakt, moda përtej të qënurit sipërfaqësore, siç mund të jetë për shumë njerëz është edhe një lloj identifikimi, apo unifikimi shijesh tek ...

Lexo më shumë »

Nëna e 12 fëmijëve: Jam e varur nga bebet (FOTO)

Cheryl Prudham nga Britania e Madhe, që është nënë e 12 fëmijëve, dëshiron sërish të mbetet shtatzënë meqë pretendon se është e varur nga bebet. Gruaja 34-vjecare e cila përfiton afro 60 mijë euro në vit për familjen e saj, po kërkon një donator që të kryejë ngjizje artificiale, sepse nuk do që të jetë në lidhje, transmeton Telegrafi. Madje, ...

Lexo më shumë »