Author Archives: infoshqip4

Rufi Osmani "godet" kryetarin 24 karat: Sasho Mijallkov nga zyrat e BDI-së në Gostivar të siguroi 5 mijë vota (VIDEO)

Akuzave të BDI-së pë koalicionin BESA-Aleanca për Shqiptarët u është përgjigjur edhe profesori Rufi Osmani, shkruan InfoShqip. Në një emision televiziv ai ka folur për këtë koalicion, e ka vlerësuar dhe cilësuar si të dobishëm, njëherazi ka hudhur poshtë akuzat e BDI-së si të pabaza, për arsye se ajo vetë ka bërë koalicionime të hapura dhe të fshehta me VMRO-në ...

Lexo më shumë »

Rufi Osmani: Bashkëpunimi BESA – Aleanca do të sjellë reforma dhe ndryshime të mëdha (VIDEO)

Ish kryetari i Komunës së Gostivarit, Rufi Osmani, e ka quajtur koalicion natyral, koalicionin mes Lëvizjes BESA dhe Aleancës për Shqiptarët. Nga ana tjetër ai tha se BDI nuk ka kredibilitet që të kritikojë këtë koalicion pasi gjatë gjithë cikleve zgjedhore vetë ka bërë koalicione të fshehta, herë me VMRO-në e herë me LSDM-në. Osmani tha se marrëveshja për koalicion ...

Lexo më shumë »

A do të vazhdojë koalicioni ASH-BESA edhe në zgjedhjet parlamentare? Ja përgjigja e Azirit dhe Gashit! (VIDEO)

Në pyetjen se, nëse vendi do të shkonte në zgjedhje të parakohshme parlamentare, a do të vazhdonte ky koalicion mes Lëvizjes BESA dhe Aleancës për Shqiptarët, Afrim Gashi nga Lëvizja BESA tha se nëse deri atëherë koalicioni i posa formuar vazhdon këtë rrugë të mbarë, atëherë padyshim që edhe në zgjedhjet parlamentare do të ishte padyshim koalicioni fitues. “Tash jemi ...

Lexo më shumë »

Fevziut i çojnë valixhen me para në restorant, pse e refuzoi ofertën e çmendur?

Blendi Fevziu është një ndër gazetarët shqiptarë më të suksesshëm përsa i përket fushës së tij dhe ka korrur një sukses të madh me emisionin “Opinion”. Sigurisht, duke i qëndruar besnik edhe televizionit, ku qëndron prej kohësh, Tv Klan. I ftuar në emisionin e pasdites me Jonida Shehun, Fevziu ka treguar sot lidhur me një ofertë marramendase të cilën e ...

Lexo më shumë »

Rufi Osmani apel deri tek shqiptarët anë e kënd

Ti’a rikthejmë dinjitetin e humbur ndër vite shqiptarëve dhe Gostivarit tim. Mos të lejojmë matrapazët politik ti’u manipulojnë agjendat e kuzhinave serbe të krijuara në Zajas. Të organizohemi masovikisht kundër të keqes së përbashkët, dhe të mbështetet me 29 Tetor kolaicioni i shumë kërkuar dhe i shumë pritur nga gjithë shqiptarët. Ti dënojmë me votë ata të cilët na përbuzën, ...

Lexo më shumë »

Albin Kurti betohet në Kur’an: Pasha Kuranin e pasha Musafin (VIDEO)

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur dje një tubim në qytetin e Besianës. Deputeti i kësaj partie, Albin Kurti gjatë fjalës së tij para qytetarëve të kësaj komune, duke përdorur shprehje llapjane “pasha Kuranin” e “pasha Musafin” tha se kjo parti do të fitoj në Llap. “Pasha Kuranin e pasha Musafin po dojna me fitu Llapin’, është shprehur ai, derisa i gjithë ...

Lexo më shumë »

Pas Besës, edhe UNITETI në Dibër e përkrah Aleancën, Xhafa me mesazh mbështetjeje për Agollin në balotazhin e 29 tetorit

Pak minuta pas përfundimit të numërimit të votave në 15 tetor në Dibër, ku u caktuan kandidatët që do ballafaqohen në raundin e dytë në 29 tetor në Dibër, kandidati i Besës pë Dibrën i cili doli i treti në garë doli me deklaratë mbështetjeje dhe përkhrahjeje për Aleancën për Shqiptarët, shkruan InfoShqip. Së fundmi, edhe kandidati i Unitetit për ...

Lexo më shumë »

Si u prishën Hashim Thaçi me Edi Ramën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama kishin raporte të shkëlqyera miqësore. Nga dëshira për t’u portretuar si liderët më të fuqishëm në trojet shqiptare, bënte që ata të gjenin kohë edhe për takime më të shpeshta të karakterit më privat. Por, flirti i Ramës me Vetëvendosjen dhe simpatia që ai ka për Albin Kurtin, siç ...

Lexo më shumë »

Ndërtesa masive dalin nga retë!’ ‘Qyteti qiellor’ shfaqet sërish, tmerrohen banorët (VIDEO)

Qindra dëshmitarë në Kinë vëzhguan për herë të dytë në dy vjet një qytet që fluturonte mes qiellin, të paktën kështu e përshkruan ata. Ata vunë re një ‘mirazh’, të nje qyteti që lëvizte në qiellin natës. Më shumë se një milion njerëz nga qytetin kinez Yueyang kanë dëshmuar se kanë vëzhguar kulla masive që dilnin nga retë, ndërsa ishin ...

Lexo më shumë »

Maqedonia me mundësi reale për anëtarësim në NATO

Analistët dhe diplomatët vlerësojnë se me ndryshimin e pozicioneve politike në Maqedoni, hapet mundësia që vendi të bëhet anëtarja e 30 e NATO-s. Sipas tyre, për këtë ka disa opsione, por vlerësimi i përgjithshëm është se për vitin e ardhshëm ka mundësi për hapa më të mëdha në këtë drejtim. Intensifikim të procesit për zgjidhjen e emrit një ditë më ...

Lexo më shumë »