Author Archives: infoshqip5

Apple kërkon punëtorë, mund të punoni edhe nga shtëpia

Kompania Apple ofron një mundësi të artë për të gjithë ju. Së fundmi Apple ka bërë një thirrje për punëtorë me orar të plotë, për pozicionin "ApplCare at Home Advisor". Çfarë funksioni do të keni? Të ndihmoni klientët kur hasin probleme me produktet teknologjike të kompanisë, iPhones, iPads, Macbooks e shumë të tjera. "Nëse e dashuroni mënyrën se si teknologjia ...

Lexo më shumë »

E plaçkitin para derës së shtëpisë, kamerat e sigurisë filmojnë gjithë ngjarjen (VIDEO)

Një plaçkitje e armatosur para derës së shtëpisë është filmuar nga kamerat e sigurisë, ku katër persona i vënë revolen në kokë një gruaje në Killen të Teksasit. 22-vjeçari Davieon Reed së bashku me tre të dyshuarit e tjerë të identifikuar si Gjavion Smith-Ëilliams, 17, Jamal Marbury, 18 dhe Daquan Lavant, janë arrestuar nga policia që i zuri duke qëndruar ...

Lexo më shumë »

Milano, shkatërrohet banda kriminale e 11 “skifterëve” shqiptarë (VIDEO)

Një bandë prej 11 shqiptarësh që kryenin vjedhje në Milano është shkatërruar nga policia. Mediat italiane bëjnë të ditur se karabinierët kanë arrestuar 10 prej tyre, ndërsa njëri është në arrest shtëpie. Ata hynin nga ballkonet e shtëpive, këpusnin kangjellat dhe vidhnin lirisht. Pasi u gjetën edhe tre automjete ku shqiptarët fshinin sendet e vjedhura nisën dhe hetimet për të ...

Lexo më shumë »

Shqiptari që po jeton ëndrrën amerikane (VIDEO)

Quhet Leo Keka shqiptari që tërheq vëmendjen e mediave në Shtetet e Bashkuara, të cilat shohin tek ai mishërimin e ëndrrës amerikane. Në moshën 49-vjeçari ai drejton dy restorante popullore në Quincy të cilave u ka vënë emrat, Alba dhe Zef. Fëmijët e tij ndjekin shkolla katolike dhe pavarësisht se është rritur në një qytet të vogël në Shqipëri, Keko ...

Lexo më shumë »

Pamje nga vrasja e mbrëmshme në Çair (VIDEO)

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon incidentin e përgjakshëm në Çair. Zyrtarët e MPB-së kanë konfirmuar për Televizionin SHENJA incidentin që ndodhi në Çair rreth orës 22:30, ku mbeti i vrarë një person. Mirëpo, nga MPB thonë se ekipet e tyre akoma janë duke kryer hetimet në vendin e ngjarjes, andaj akoma nuk mund të zbardhin asnjë detaj. Mësohet se ...

Lexo më shumë »

Deputetë sot diskutojnë për emrin e propozuar për Kryeprokuror të ri shtetëror të Maqedonisë

Deputetët sot në seancë plenare do të diskutojnë për propozimin e Qeverisë, Ljubomir Joveski të emërohet Kryeprokuror shtetëror. Joveski është anëtar aktual i Këshillit të prokurorëve publik. Ka diplomuar në fakulttein e drejtësisë në vitin 1978 me notë mesatare 6.42. Ai ka 15 vite përvojë si gjykatës dhe 12 vite përvojë si prokuror publik. Është anëtar i Këshillit për prokurorë ...

Lexo më shumë »

Truqia ndalon të gjitha ngjarjet e komunitetit LGBTI

Zyrtarët turq kanë ndaluar të gjitha ngjarjet nga grupet e komunitetit LGBTI në kryeqytetin e vendit, Ankara. Ndalimi hyri në fuqi të shtunën për një periudhë “të pacaktuar” dhe do të zbatohet për të gjitha shfaqjet e filmave LGBTI, teatro, panele dhe ekspozita. Zyra e guvernatorit të Ankarasë njoftoi të dielën se ndalimi u bë për të mbrojtur “sigurinë publike”. ...

Lexo më shumë »

Qeni përpiqet të zgjojë pronarin pa ndjenja në rrugë, pamje që të lënë pa fjalë (VIDEO)

Këto pamje tepër prekëse kanë përlotur dhe emocionuar përdoruesit e rrjetit. Pamjet janë marrë në Kinë, ku duket një burrë që kishte humbur vetëdijen, teksa po shëtiste me qenin e tij dhe kishte rënë pa ndjenja në rrugë. Por në video shfaqet qeni që përkëdhel pronarin e tij dhe përpiqet ta zgjojë atë. Burri u transportua në një spital aty ...

Lexo më shumë »

MPB publikon video të aksionit në klubet e natës në Tetovë (VIDEO)

Policia ka ushtruar kontrolle të rrepta mbrëmë në rajonin e Tetovës, Gostivarit, Prilep e gjetkë, në baret dhe lokalet e natës. Operacioni është në vazhdën e planit të nisur prej javësh tashmë nga Ministria e Brendshme, dhe vjen vetëm disa ditë pas atij që ndodhi në baret dhe lokalet e Shkupit. Informatat ku është bazuar operacioni kanë të bëjnë me ...

Lexo më shumë »

“Me Sokolin u takuam një ditë para aksidentit...atë natë ferri u futa në dhomë qava...qava”

Nesër bëhen 4 vite nga aksident tragjik që i mori jetën ish- ministrit demokrat Sokol Olldashi. Miku i tij Ilir Kadia kujton takimin me Sokolin një ditë para aksidentit tragjik. Ai rrëfen bisedën 2 orëshe me Çurçillin siç e thërriste ai. Sokol Olldashi. Mëngjesin e një dite para se të ndodhte aksidenti u takuam rastësisht tek “Artisti “. Po pinim ...

Lexo më shumë »