Fjalët prekëse të presidentit Obama kushtuar gruas së tij Mishelle, gjatë fjalimit të lamtumirës, i kanë bërë të gjithë të përloten (VIDEO)

Presidenti në ikje Obama, shquhej ndër të gjithë për dashurinë dhe afërsinë që ai k me gruan e tij Mishelle.

Gjatë fjalimit të lamtumirës, ai i ka ërë të gjithë t’ju mbushen sytë me lot duke përfshirë edhe veten dhe vajzën e tij. Ai i kushtoi disa fjalë mjaft prekëse gruas së tij para mijëra njerëzve dhe dukej se Mishelle jo vetëm që ishte e prekur por edhe sytë e saj shkëlqenin nga kënaqëia. Kush nuk do donte të dëgjonte nga partneri fjalë aq të ëmbla dhe të dashura në sy të një populli të tërë?

Obama e cilësoi atë si rol model i gjeneratave të reja dhe theksoi se ishte krenar që kishte qenë gruaja e tij për 25 vite dhe jo vetëm aq, por që kishte qenë dhe shoqja e tij më e mirë, transmeton InfoShqip.com

Në vazhdim mund të ndiqni videon me fjalët prekëse të presidentit Obama:

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here