Florian Marku ‘masakron’ Grekun, përgjaket flamuri grek në tuta në mes të Athinës (Video)

Kampioni i padiskutuar Florian Marku ka zhvilluar sonte ndeshjen e rradhës ndaj grekut racist Botakos në Athinë, ndeshje që u transmetua live në Shqiperiaime ekskluzivisht.
Kampioni shqiptar ka fituar ndeshjen duke e masakruar kundërshtarin, në 4 minuta, ai nuk e ka diskutuar për asnjë moment fitoren e tij sic dhe ka deklaruar për Shqiperiaime.
Një detaj jo pak me rëndësi që Botakos u përgjak nga goditjet e shumta të Markut, madje në tutat ndodhej dhe flamuri grek i cili u përgjak nga grushtat e kampionit Kuq e Zi .
Për të mbështetur grekun kishin ardhë dhe anëtarë të Agimit të Artë, nacionalistët e egër antishqiptar, që kur e panë flamurin e tyre të larë në gjak u turpëruan, ashtu sic e meritojnë./InfoShqip.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here