Florian Marku, rrugëtimi nga stervitja në burg e deri në kampion bote (VIDEO)

Florian Marku kampioni i shumefishte ne kick box dhe mma ka publikuar ne rrjetin e tij social nje video e cila tregon rrugetimin e tij te veshtire nga oborri i burgut e deri sot.

Floriani tregon per shqiperiaime.al qe jeta e tij nuk ka qene e thjesht pasi problemet e shumta kane qene pengesa te medha per te ndjekur karrieren e tij dhe endrren e tij,por asgje nuk e ka ndalur ate per te qene sot nje nder emrat me te lakuar ne arenen nderkombetare.

Prej fillimeve te tij ai eshte nje mik i faqes SHQIPERIA IME dhe maredhenia me stafin ka qene gjithmone miqesore. Florian Marku padiskutim do jete nje nder emrat qe do e ngjese flamurin Kuq e Zi ne majat boterore pasi deri me tani ai nuk njeh asnje humbje dhe te gjitha fitoret i ka pothuajse ne raundin e pare me KO.
Kete vit ai do te zhvilloje ndeshjen e tij te pare ne Shqiperi ne nje organizim unik dhe gjigand ashtu si e meritojne kampionet. /shqiperiaime

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here