Fundi i botës është shumë pranë? Çfarë po fsheh NASA? (VIDEO)

Gjatë ditëve të fundit është folur shumë mbi fundin e botës, por si qëndron e vërteta. Në youtoube qarkullon një video e publikuar nga NASA në të cilën thuhet se fundi i botës është shumë pranë.

Megjithatë agjencia më e madhe hapësinore në botë në deklarata e saj zyrtare nuk e ka pranuar kurrë një fakt të tillë.

Por çfarë thuhet në videon e publikuar, e cila tashmë ëhstë bërë virale.

Në këtë video jepen të gjitha mënyrat se si do të jetë fundi i planetit tonë, duke filluar nga zombit dhe deri tek përplasja me një objekt gjigant të panjohur.

Teoria se Nibiru po afrohet me shpejtësi të tmerrshme drejt planetit tonë sa vjen dhe bëhet më e besueshme, pasi vetë NASA ka thënë se pas pak muajsh toka do të ketë kontakt me një planet gjigant, por pa theksuar nëse përplasja me këtë planet do të sjellë ose jo fundin e njerëzimit.

Një tjetër fakt interesant që e bën edhe më të besueshëm këtë teori është dhe një shkrim në Bibël, ku në vargun 8: 8 zbulesa tregon se bota do të përfundojë nga ndikimi i një trupi qiellor në fund të të këtij viti.

Por për sa kohë vetë feja deklaron se fundi i botës dihet vetëm nga krijuesi i saj, atëherë nuk duhet të shqetësohemi.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here