Ja çka thotë Milaim Zeka për Kurtin

Kandidati për deputet nga koalicioni PAN Milaim Zeka, thotë se kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje Albin Kurti ka pranuar çdo propozim nga ndërkombëtarët në lidhje me çështjet si Demarkacioni me Malin e Zi dhe Gjykatën Speciale.

Përmes një reagimi në Facebook ndaj deklaratave të Kurtit se PAN po mundohet t’u vjedh deputetë LDK-së dhe AKR-së, Zeka thotë Kurti po i bënë thirrje Ramush Hradinajt ta tradhtojë Kadri Veselin.Reagimi i Zekës don me lane PDK-ne ne opozite Ka fole edhe per kontrabande deputetesh nga Ramush Haradinaj Albini i ka bere thirreje Ramush Haradinajt qe ta tradhetoje Kadri Veselin, dhe PDK/ne, qe ai ta formoje qeverine bashke me AAK/ne dhe Nismen. Madje e ka akuzuar Ramushin se po “kontrabandon” deputet, qe pastaj ta formoje qeverine me minoritetet, “duke e lutur Vuçiqin”! Po detyrohem te nxjerre disa sekrete te bisedave te Albin Kurtit me diplomatet perendimor. Albini ka pranuar çdo propozim te nderkombetareve. Ka pranuar demarkacionin. Edh Gjykaten Speciale. Thjeshte eshte urtuar me shume se sa Ramushi. Mbi bazen e kesaj, amerikanet, po edhe te tjeret, dolen edhe thane: “Ne mbeshtesim çdo parti qe i bene numerat”!!! Linde pyetja: Pse po e akuzon Albin Kurti Ramush Haradinajne, per nje gje qe po mundohet ta beje vet?!!! Ramushi do ta beje qeverine. Albini vet ka thene qe duhet biseduar me serbet e Kosoves per formimin e qeverise. Tani kur Ramushi ka filluar bisedimet sipas krshillave te Albinit, ky po thote qe ai po bisedon me Vuçiqin?!!! A thu ebeson njeri kete perralle, me perjashtim te atyre qe jane 16 vjeçar?!!!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here