.. C
 
 
21.09.2018
Ballina Aktuale

Aktuale

Në kategorinë "Aktuale" ju mund ti lexoni lajmet e fundit shqip nga maqedonia në kohë rekord.

Rasti i vogëlushit Almir përsëri në gjykatë, ja kush janë gjykatësit për rastin e...

Alsat M nga burime brenda Gjykatës së Apelit mëson se 3 nga 5 gjykatësit e trupit gjykues për rastin e Almir Aliut janë: Jani Niça, Enver Bexheti dhe Enver Amzai. Seanca e parë publike...

Shekerinska: Miqtë na hapën derën, është e jona se a do ta kalojmë pragun

Nuk kemi dileme se duam në NATO dhe në BE. Por, tani e kur duam këtë, e kemi momentin të themi çfarë duam, të themi se ky shtet dhe këta njerëz dinë çfarë duan....

VMRO-DPMNE: E pranojmë edhe rezultatin pro në referendum

Nëse referendumi do të jetë i suksesshëm dhe shumica do të votojnë në drejtim për përkrahje të referendumit, situata mbetet e qartë dhe VMRO-DPMNE- do ta respektojë këtë, kështu deklaroi lideri partisë opozitare, Hristian...

Në Serbi thonë se Millosheviqi i është shitur Tribunalit të Hagës për 10 milionë...

Publicisti serb, Miroslav Lazanski, në rts ka bërë një pohim, “shokues” thotë portali “kurir”, pasi sipas tij, ish – udhëheqësi i Serbisë dhe i akuzuari i Hagës për krime lufte në Kosovë, Sllobodan Millosheviq,...

Zaev: Do ta ndalojmë më në fund migrimin e të rinjve në Maqedoni (VIDEO)

Në tubimin e sotshëm në Shkup të koalicionit “Bashkë për Maqedoni evropiane” pas Kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë, masës ju drejtua edhe Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev. Ai në fillim të fjalimit falënderoi qytetarët që...

Xhaferi: Maqedonia më në fund do të jetë anëtare në familjen e popujve të...

Sot koalicioni “Bashkë për Maqedoni evropiane” filloi marshin para objektit të Kryqit të Kuq dhe mbaroi para zyrës së BE-së. Pas marshit u realizua edhe tubim me qytetarët në qendër të Shkupit. Në tubim fjalë...

BDI: Vlerat e marrëveshjes së Prespës do të shihen kur të vjelën frytet e...

Bashkimi Demokratik për Integrim pas qytetit të Ohrit aktivitetin në kuadër të fushatës për referendum e ka vazhduar në qytetin e Strugës ku u bë thirrje që me datë 30 shtator të dilet në...

Zaev: Maqedonasit duhet të pranojnë emrin e ri ose të përballen me “izolim”

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, tha se qytetarët duhet të pajtohen të pranojnë emrin e ri të shtetit ose do të përballen me jostabilitet dhe izolim. Në një intervistë për agjencinë AFP, Zaev kërkoi nga maqedonasit...

Mickoski: Me referendumin e ardhshëm Zaevi dëshiron ta nënçmojë Maqedoninë

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski realizoi takim me qytetarët dhe anëtarët e Komitetit komunal të OBRM-PDUKM-së Dellçevë. Në takim Mickoski foli për gjendjen aktuale politike dhe ekonomike si dhe për dëmin që vjen nga...

Zbulohet lista misterioze, zbuloni kush është shqiptari që është pjesë e Iluminatit

Prej shekujsh njerëzit janë apasionuar pas teorive konspirative. Gjithmonë kanë menduar se disa shoqëri sekrete e drejtojnë botën në hije. Historitë me Kalorësit Templarë, masonët dhe Illuminati-n kanë dominuar në fantazinë e njerëzve. Disa thonë se mund...

Lajmet e fundit