.. C
 
 
19.06.2018
Ballina INFO+

INFO+

INFO+ është një kategori që përmban informacione nga më të ndryshmet dhe interesantet për të gjithë lexuesit e portalit InfoShqip.com

Shikoni pamjet kur UÇK-ja eleminoi 5 ushtarë maqedonas (VIDEO)

Një tjetër video e Associated Press e publikuar në Youtube në vitin 2015, tregon pamjet e vitit 2001 në Maqedoni kur disa pjesëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, vrasin 5 ushtarë maqedonas, shkruan gazeta...

Mendoni të bëni dasëm? Ja deri në sa shkojnë fitimet marramendëse të këngëtarëve nëpër...

Jeni fejuar. Dëshironi që të martoheni dhe këtë ta bëni në ditën më të mirë. Atëherë nisni përgatitjet pothuajse një vit më parë, pasi që disa këngëtar që cilësohen si më të kërkuarit nuk...

Ja si e pranojnë grekët që shqiptarët janë pasardhës të Pirros dhe Lekës së...

Të bëmat e stradiotit Mërkur Bua vazhdojnë të mrekullojnë shpirtërat e etur për kodin kalorsiak të mesjetës. I lindur në Morenë arbërore nga familja fisnike e Buajve, Mërkuri do krijonte staturën e një kalorësi të...

Gjigandi i fluturimeve “Saudi Arabian Airlines” është në kërkim të stjuardeve dhe stjuardesave nga...

Saudia Arabian Airlines, kompania prestigjoze e cila operon në tregun e uturimeve që nga viti 1945 është në kërkim të kandidatëve nga Shqipëria për tu bërë pjesë e stat të saj. Kompania u ofron...

Toka dhe Marsi më afër se kurrë më parë, bëhuni gati për takimin e...

Toka dhe Marsi do të kenë takimin e tyre më të afërt rreth 27 korrikut. Ky fenomen që nuk ka ndodhur që prej 2003, pritet të ndodhë muajin e ardhshëm. Mendohet se planeti i kuq...

E zuri gjumi në dyshekun e plazhit në det, përfundoi në shtet tjetër

Në ditët e nxehta të verës, një ndër këshillat më të shpeshta që mund të keni marrë është të keni kujdes me vapën pasi mund t’ju bjerë dielli në kokë, por në rastin e...

“Mesazhi në shishe”, peshkatari e gjen shishen me letër habitet çfarë shkruante në të

Shishja me një mesazh brenda kishte “lundruar” nëpër Detin Mesdhe për më shumë se 800 kilometra, kurse në ujë ishte hedhur nga një plazh në ishullin grek Rodos. Peshkatari palestinez Jihad al-Soltan është befasuar, kur...

Aventura pa fund, udhëtoi 3 ditë me traktor dhe arriti në Rusi 2 orë...

Një banor gjerman nga Neuhausen i Pforzheimit ishte nisur me traktor për ta parë ndeshjen midis Gjermanisë dhe Meksikës në Rusi, duke ndërmarrë një aventurë argëtuese. Traktoristi gjerman ka udhëtuar për 30 ditë të tëra...

Fjalimi i Rugovës që ngriti në këmbë deputetët e Parlamentit Evropian (VIDEO)

Në Strasburg, më 16 dhjetor 1998, në selinë e Parlamentin Evropian në Strasburg, Ibrahim Rugovës, në një ceremoni madhështore iu dorëzua Çmimi Saharov nga kryetari i Parlamentit Evropian, Hoze Maria Robles Delgado. Kryetari i Republikës...

Kampioni kosovar takohet me presidentin Trump, merr shpërblim për sukseset në SHBA

Takimi me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) është goxha vështirë i realizueshëm edhe për shumë krerë të shteteve të ndryshme në botë. Por jo edhe për tenistin shqiptar, Rrezart Cungu. Tenisti 19-vjeçar...

Lajmet e fundit