.. C
 
 
23.09.2018
Ballina INFO+

INFO+

INFO+ është një kategori që përmban informacione nga më të ndryshmet dhe interesantet për të gjithë lexuesit e portalit InfoShqip.com

Alarmohen studiuesit: Boll patë telenovela!

Të shikuarit vazhdimisht të serive televizive dëmton gjumin, e bën më pak cilësor, rrit ndjesinë e lodhjes dhe pagjumësinë. Arsyeja është ndjesia e vigjilencës konjitive të shkaktuara nga maratonat televizive, sepse truri mbetet aktiv për...

Pasi të shihni këtë video kurrë më nuk do e hidhni shishen e plastikës...

Truku që ka ngazëllyer të gjithë internetin, por që kursen para dhe ndihmon që të bëni gjëra praktike në shtëpi! Dëshironi që shtëpia juaj të bëhet praktike dhe gjithmonë e rregulluar, por nuk keni mjaft...

Letra prekëse e Komandant Telit që e shkruajti nga fronti për të bijën e...

Ish-luftëtari i UÇK-së Bajram Arifi- Komandant Bala, ka publikuar një letër të komandant Telit, i vrarë, siç thotë ai, nga tradhtarët gjatë luftës në Maqedoni. Në letrën e Lefter Bicaj – komandant Telit, gjatë frontit...

STUDIM: Pse dhe si kopjonë studentët në provime

Studim për InfoShqip.com nga Msc Donika Bakiu Provimet mbahen për të dalluar studentët në bazë të meritës së tyre, e cila jo vetëm që teston njohuritë e një kandidati, por edhe aftësinë e atij nxënësi...

Pretendon se imiton Bruce Lee, do shkriheni së qeshuri me ‘talentin’ e tij (VIDEO)

Shumë nga ne kemi talente të ndryshme. Por, talenti i këtij emisioni nuk duket të jetë imitimi i Bruce Lee sa është guximi. Ai shkoi në një emision televiziv duke pretenduar se imiton Bruce Lee-n dhe...

Dikush i vidhte çdo ditë ushqimin befasohet puntori kur kupton të vërtetën (VIDEO)

Një punëtor zbuloi se kush po ia vidhte ushqimin çdo ditë nga çanta e tij e drekës. Ai vendosi një kamerë për ta kapur hajnin... dhe zbuloi se hajni ishte një sorrë! Videoja ku shfaqet sorra...

Pamjet që tregojnë taktikat që i përdorin hajdutët teksa grabisin turistët nëpër det (VIDEO)

Taktikat që i përdorin një grup hajnash gjatë aksioneve të tyre që për cak i kanë turistët britanikë në plazhet e bukura të Spanjës, janë publikuar në një video në YouTube. Autori i videos Gaviota007,...

Njihuni me hotelin ku një natë kushton 50 mijë euro (VIDEO)

Karaibet janë vendi me bregdetin ndoshta më të bukur në botë. Ky ishull është bërë i famshëm për pamjet përrallore që ka, për çka dhe vizitohet nga njerëzit që qarkullojnë shumë të ardhura. Një nga...

Rrëfehet italiani që pushoi në Vlorë, përshkruan më së miri ‘huqet’ e shqiptarit

Një turist italian ka zbuluar eksperiencën e tij në Shqipëri gjatë pushimi rreth një javor në Vlorë. Përveç se vlerëson ushqimin, detin dhe shpenzimet e ulëta për një italian, ai thotë se në kryqëzimet...

Fshati kinez i ndërtuar brenda shpellës, qindra banorë që jetojnë pa kontakt me botën...

Në provincën kineze Guizhou gjendet një shpellë pa rrugë në të cilën jo vetëm që jetojnë disa persona por një fshat i tërë, i organizuar në atë mënyrë që i gjithë komuniteti të jetojë...

Lajmet e fundit