.. C
 
 
23.09.2018
Ballina Kuriozitete

Kuriozitete

Kategoria "Kuriozitete Shqip" ka për qëllim të sjelli tek lexuesit e portalit InfoShqip.com kuroiztete nga më të ndryshmet dhe më të pabesueshmet që ndodhin çdo dite anekënd botës.

Testi i ADN bashkon vëllain me motrën pas 30 vitesh

Vëlla e motër, të ndarë dhe të braktisur nga prindërit në Korenë e Jugut kur ata ishin katër vjeç, janë bashkuar me njëri-tjetrin përmes testit të ADN-së. Justin Kragt dhe Renee Alanko, u braktisën nga...

Pranon propozimin për martesë gjatë orarit të punës, stjuardesa pushohet nga puna (FOTO)

Stjuardesa e China Eastern Airline, ishte bërë lajm para një kohe, për shkak se pranoi propozimin e papritur për martesë, derisa ishte në orarin e punës. Ajo është kthyer sërish në media, por jo...

Zilja e derës ia pamundësoi hyrjen në shtëpi, shokohet kur e kupton arsyen e...

B.J. May nga Georgia e Shteteve të Bashkuara, mbeti përjashta për shkak të një ngatërrese në zilen me kamerë që e kishte vendosur në hyrjen e shtëpisë. Pajisja që lejon pronarin të shikojë se kush...

Ky është shteti me çmimet më të shtrejnta të cigareve në botë, ja sa...

Çmimi i cigareve në Australi nga 1 shtatori përsëri është rritur, për herë të dytë këtë vit. Një pako mesatare prej 25 cigareve në këtë vend është shtrenjtuar nga 25 në 28,25 deri 33,90 dollarë. Kjo...

Kalimtarët u hodhën në ujin e ftohtë të portit, për ta shpëtuar të moshuarin...

Matt Payne ishte duke shkuar në punë, kur e pa një njeri që kishte rënë në një port të Denverit të Anglisë dhe nuk priti gjatë, por u hodh nga ura e lart tri...

Gazetari anglez pyeti Fishtën se pse shqiptarët janë hajdutë, kjo ishte përgjigjja brilante e...

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin 1934, një gazetar anglez i drejton At Gjergj Fishtes këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam dëgjuar se shqiptarët tuaj janë shumë hajdutë! Si e komentoni...

Gjen portofolin me 10 mijë dollarë, 16-vjeçari trondit me veprimin që bën

Një adoleshent ka bërë një veprim që shumë pak njerëz do ta bënin. Rhami Zeini ka gjetur një portofol me 10 mijë dollarë dhe ka shkuar në polici për t’ia kthyer personit që e...

Gjermania trondit botën duke futur në përdorim trenin e parë në botë me hidrogjen

Gjermania ka vënë në përdorim trenin për pasagjerë Coradia iLint, që është i pari i parë në botë, që për karburant do të përdorë hidrogjenin, i cili shndërrohet në energji elektrike si forcë tërheqëse...

Qyteti i lumtur ku nuk është asnjë makinë!

Në Pontevedra, zhurmat e zakonshme të një qyteti spanjoll janë zëvendësuar nga cicërimat e zogjve dhe bisedat mes njerëzve. Këta të fundit, nuk flasin me zë të lartë. Me thuajse të gjithë trafikun të...

Floriri nuk është metali më i shtrenjtë në botë, kjo është renditja

Ndryshe nga sa mendojnë shumica, ari nuk është metali më i shtrenjtë në botë. Në listën e pesë metaleve më të çmuara, ari renditet i treti. Rodiumi Metal jashtëzakonisht i rrallë, i çmuar dhe me ngjyrë...

Lajmet e fundit