.. C
 
 
21.09.2018
Ballina Lajme Kosovë

Kosovë

Lexoni lajmet e fundit nga Kosova të sjellura tek ju në kohë reale vetëm tek InfoShqip.com

Thaçi trillon përsëri: 90% e Qeverisë dhe 80% e popullit e përkrahin ndarjen e...

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se skena politike është plotësisht në favor të dialogut, negociatave dhe të arritjes së një marrëveshjeje, duke mos e përjashtuar edhe korrigjimin. Sikur të ketë bërë matje, Thaçi thotë...

Përplaset ashpër Thaçi me analistin shqiptar: Mos u bëni agresiv (VIDEO)

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka pasur një përplasje të ashpër me njërin prej analistëve nga Shqipëria. Bëhet fjalë për Arian Vasjarin i cili e ‘ngacmonte’ presidentin me pyetje provokuese në emisionit “Top Story” të...

Rama deklarohet mbi korrigjimin e kufinjve (VIDEO)

Kryeministri Rama duke folur në studion e “Opinion”, për çështjen e Kosovës e ka cilësuar këtë moment bisedimesh si historik. “Duhet të jemi shumë të matur dhe shumë të hapur për të gjithë opsionet. Duhet...

Bekim Jashari nuk i mban lotët gjatë fjalimit të Ali Ahmetit (VIDEO)

Drenasi sot ka bërë bashkë shumë fytyra të njohura publike. Arsyeja pse të gjithë sot u mblodhën në Drenas ishte pikërisht zbulimi i shtatores së heronjve të kombit Fehmi Lladrovci dhe Xhevë Krasniqi-LLadrovci. I pranishëm në...

Ky është plani i Serbisë për 10 komunat serbe në Kosovë

Qeveria e Serbisë ka planifikuar të investojë miliona euro në komunat me shumicë serbe në Kosovë. Kjo është konfirmuar edhe gjatë vizitës së fundit të presidentit të Serbisë, Alekandër Vuciq në pjesën veriore të Kosovës. Qeveria...

Haradinaj i’a nxjerr sekretet Thaçit, tregon bisedën me të: Ja pse e përmend Thaçi...

Njëri lider thotë se nëse ndodh shkëmbimi ose korrigjimi i kufirit Kosovë-Serbi do të ketë luftë, ndërsa tjetri thotë se kjo marrëveshje do të ndihmonte Kosovën drejt anëtarësimit në OKB dhe BE. Hashim Thaçi...

Me një pyetje djallëzore Presidenti Thaçi kërcënon Gjykatën Kushtetuese dhe rendin kushtetues

Në një dokument që e ka siguruar Gazeta Express, Presidenti Thaçi i ka dërguar një pyetje Gjykatës Kushtetuese, me anë të së cilës i ka kërkuar këtij institucioni që t’ia heqë qafe Kuvendin për...

Serbët të frikësuar dhe në panik: Kadri Veseli po përgatitet për pushtimin e jugt...

Serbët janë frikësuar dhe nuk e kanë pritur mirë deklaratën e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, se nëse do të ketë lëvizje kufijve do ta marrim edhe Nishin pasi historikisht ka qenë...

Haradinaj befason me deklaratën e tij: O burrë ne i vjedhim shtetet tona

Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë në një intervistë ka argumentuar kundër ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Bashkimin e Preshevës me Kosovën e ka quajtur përrallë pasi Serbia sipas tij nuk e jep atë...

Haradinaj kërcënon me luftë! Nëse lëvizin kufijtë, do të kemi nevojë për çizme ushtarake...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se edhe diskutimi i “çështjes së kufijve të Kosovës” po kërcënon stabilitetin e rajonit, raportojnë mediat në Beograd deklaratën e kryeministrit. “Kufijtë e Kosovës janë të vendosur me ushtri,...

Lajmet e fundit