.. C
 
 
25.02.2018
Ballina Lajme Kulturë

Kulturë

Lexoni i pari dhe në kohë reale lajmet e fundit nga kultura vetëm tek InfoShqip.com

Trilogjia ku luan Rita Ora grumbullonë mbi 1.25 miliardë dollarë

Filmi “Fifty Shades Freed” ka kaluar shifrën prej 300 milionë dollarësh përfitime. Vazhdimi i tretë i filmit erotik të E.L. James deri më tani ka përfituar 306.7 milionë dollarë. Përfitimet më të mëdha kanë qenë...

Dua Lipa rekordthyese në Brit Awards (FOTO+VIDEO)

Këngtarja shqiptare nga Prishtina, Dua Lipa ka thyer rekord në Brit Awards, që së bashku me Grammy Awards dhe MTV Music Awards janë ndërë më të vlersuarat në botë. Rekodri i Duas është në aspekt...

Lajm i zi, ndërron jetë aktori i mirënjohur durrsak

Aktori i teatrit të Durrësit Milto Profi ka ndërruar jetë ditët e fundit në moshën 80-vjeçare. Homazhet në nderim të artistit, që realizoi dhjetëra role në skenën e teatrit “Aleksandër Moisiu” do të zhvillohen...

Rrëzohet në teatër, aktori i madh shqiptar përfundon në kirurgji

Ndërkohë që në media po gëlon debati për Teatrin Kombëtar, një incident ka ndodhur gjatë provave. Mësohet se gjatë provave për "Medea" kishin ikur dritat dhe është rrëzuar aktori i njohur Alfred Trebicka. Trebicka ka rrëfyer...

Turqi, në muze ekspozohet Kur’an-i tetëshekullor i shkruar me dorë

Në Muzeun e provincës Tokat të Turqisë ka tërhequr vëmendje një Kur’an tetëshekullor i shkruar me dorë, raporton Anadolu Agency (AA). Drejtori Provincial i Kulturës dhe Turizmit, Adem Çakır, tha për AA se Kur’an-i ekspozohet...

Vdiq nga një atak në zemër, kush ishte djali i vetëm i aktores Tinka...

Ndarja nga jeta e djalit të vetëm të gjigandes së skenës shqiptare, aktores së mirënjohur Tinka Kurti ka sjellë pikëllim të madh për këdo që e njihte dhe këdo që e dinte mallin e...

Një vit pa kolosin – Dritëro Agollin

Shkrim për InfoShqip.com nga Donika Bakiu  I PËRNDJEKURI I DASHURISË Unë jam i burgosuri yt Rroj me prangat që ti më ke vëne Po çudi as qelia s'më mbyt Dhe s'më mbyt as dritarja e zezë Kur ti prangat m'i...

“Lugina e Ujqërve” vjen me seri të re, tregime nga Mianmari deri në Maqedoni

Aktori turk që luan rolin e personazhit Polat Alemdar në serialin e njohur “Lugina e Ujqërve” (Kurtlar Vadisi), Necati Şaşmaz, tha se seria e re “Lugina e Ujqërve Kaosi” (Kurtlar Vadisi Kaos) do të...

Koncert para Vitit të Ri i Xhipsi Kings në Shkup

Në kuadër të edicionit të dytë të ngjarjes "All You Need is Love", të premten në VIP Arenën "Boris Trajkovski" koncert para Vitit të Ri do të mbajë njëri prej grupeve më të suksesshëm...

“Kam jetuar gabim”, fjalimi i fuqishëm i Morgan Freeman

Të kisha më shumë nuk ishte e mjaftueshme. Unë jam 80 vjeç dhe fatkeqësisht jam shtrirë në një krevat spitali. Kam miliona dollarë në bankë, por unë nuk mund të ble dot shëndet për të...

Lajmet e fundit