.. C
 
 
22.06.2018
Ballina Lajme Shqipëri

Shqipëri

Lexoni lajmet e fundit nga shqiperia në kohë reale vetëm në InfoShqip.com

Holanda i’a këput totalisht shpresat Shqipërisë dhe Maqedonisë

125 deputetë të parlamentetit holandez kanë votuar kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Sipas mediave në vend, Shqipëria nuk është akoma gati dhe se duhet të punojë fort për të arritur hapjen e...

Ky është rasti i dhimbshëm kur qau Edi Rama

Edhe pse përgjithësisht Rama i ka tregua medias anën e tij të vrazhdë, rrëfimet e tij kanë treguar se edhe kryeministri ka kaluar distfatat e tij në jetë që i ka kaluar me shumë...

Fshati shqiptar ‘i mbytur’ në naftë, por rrezikon të zhduket nga harta

Noton mbi naftë, por fshati Kocul i Selenicës po shkatërrohehet dalëngadalë. Për të shkuar në fshatin Kocul nga qyteti i Vlorës të duhen 1 orë e 30 min, edhe pse nuk është më shumë se...

Zbardhet misteri i luftës, Shqipëria i jepte borxh Gjermanisë, del dokumenti (FOTO)

Lufta e Dytë Botërore dhe ajo që ndodhi gjatë asaj periudhe në Shqipëri fsheh mjaft mistere. Një dokument i nxjerrë sëfundmi nga studiuesi Hasan Bello konfirmon faktin se gjatë kësaj periudhe, komanda gjermane ka detyruar...

Kampi i refugjatëve në Shqipëri, Mustafaj: Europa vendos pa pyetur Shqipërinë

Në një kohë kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek lajmet e mediave gjermane, që flasin për faktin se Shqipëria ka kapacitet për të pranuar 600 mijë refugjatë sirianë, duke iu referuar edhe deklaratës...

Sheshi ‘Skëndërbej’ në Tiranë, zgjidhet sheshi më i bukur i Europës për vitin 2018

Sheshi “Skënderbej” në Tiranaë ka marrë çmimin prestigjioz europian për “Hapësirën Publike Urbane 2018”. Çmimi u akordua nga Qendra e Kulturës Bashkëkohore e Barcelonës si dhe nga 6 institucione europiane më të rëndësishme të arkitekturës...

Berisha e tregon: Ja çka do mer Edi Rama nga Greqia në këmbim të...

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar sot në Ora news, gjatë një interviste për gazetarin Everest Dedaj, se Rama po i shet detin Greqisë për të marrë hapjen e negociatave. Sipas tij grupi negociator po punon...

Vjen një lajm shumë i mirë nga Gjermania për Shqipërinë

Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein ka deklaruar se Gjermania është e bindur që tashmë negociatat me Shqipërinë duhet të hapen. Sipas Fleckenstein, e rëndësishme, është që edhe nëse ka kushte, vendimi të mos të kthehet...

Piloti amerikan tregon: “Misioni sekret i shpëtimit në Shqipëri”

Hayes, me origjinë nga Iowa, ishte një rekrut në moshën 21 vjecare, kur u caktua në skuadrën e evakuimit mjekësor – tani ai tregon për peripecitë e udhëtimit të tij të 7 Nëntorit 1943 Kur...

Parashikimet e CIA-s, nga vitet 90 kishte parashikuar mundësinë që Serbia ta sulmonte Shqipërinë

Në fillim të viteve ’90-ta amerikanët kishin vlerësuar se ishte i pashmangshëm lufta në Kosovë. CIA kishte parashikuar se do të ishte e pamundur të mënjanohej lufta në mes Shqipërisë dhe Serbisë, në të...

Lajmet e fundit