.. C
 
 
24.02.2018
Ballina Lajme Shqipëri

Shqipëri

Lexoni lajmet e fundit nga shqiperia në kohë reale vetëm në InfoShqip.com

Shoferi i çmendur pas shpejtësisë merr dy jetë, tre pasagjerët e tij asnjë dëmtim!...

Dy persona humbën jetën dhe një fëmijë mbeti i plagosur në një aksident rrugor pranë Malit të Robit. Këmbësorët, anëtarë të së njëjtës familje u përplasën nga një mjet, ndërsa ndodheshin në anë të...

“Imagjinatë kush thotë se i kam falur detin Shqipërisë”, Kotzias ‘nxeh’ sërish gjakrat për...

Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias, i ka quajtur “lajme të rreme” ato që jane thene deri me tani ne lidhje me paktin detar mes Shqipërisë dhe Greqise, duke iu referuar keshtu deklaratave te...

Rrëfimi mes lotësh i fqinjëve pas aksidentit në Kavajë: Mungesa e një mbikalimi po...

Jo vetëm për familjen, por vdekja tragjike në aksidentin e ndodhur mëngjesin e sotëm e Xhemil Piskut dhe nuses së djalit të tij Edlira Pisku ka hidhëruar së tepërmi edhe miqtë dhe fqinjët. Ata...

Shqipëria e Maqedonia, përçajnë BE-në

Anëtarët e ardhshëm përçarës të Bashkimit Europian. Kështu iu referohet britanikja “Express” Shqipërisë dhe Maqedonisë, vende që – siç thotë ajo, – pritet të nisin bisedimet për anëtarësim këtë verë. E në një sinjal të...

Tërmeti godet Shqipërinë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Shqipëri. Tërmeti me magnitudë 3 ballë, është ndierë pak pas orës 7:30 të mëngjesit të kësaj të shtunë në verilindje të Shqipërisë. Epiqendra ka qenë në Kurbnesh, ndërsa...

Mbyllen disa xhami në Shqipëri, mes tyre dhe ajo e Et’hem Beut në Tiranë....

Xhamia historike e Et’hem Beut në qendër të Tiranës, ka mbyllur dyert përkohësisht pasi do t’i nënshtrohet procesit të restaurimit. Kjo është konfirmuar nga Myftiu i Tiranës Ylli Gurra, i cili i pyetur nga “Gazeta...

Skema e re e ndihmës ekonomike, Edi Rama: Njerëzit nuk punojnë, i duan 50...

Për të justifikuar kriteret e reja të marrjes së ndihmës ekonomike, kryeministri Edi Rama solli shembullin e fabrikave në Delvinë, Skrapar, Gjirokastër dhe Durrës që sipas tij rrezikojnë të falimentojnë sepse askush nuk shkon...

Grekët në ekstazë pas papërgjegjshmërisë së Ramës

Mediat greke kanë rritur vëmendjen ndaj zhvillimeve në Shqipëri për shkak edhe të rikthimit të negociatave për detin por edhe se në Ballkan po ndodhin shumë ngjarje të rendësishme në këtë periudhë. Kësaj radhe, portalet...

E vranë qëllimisht? Zbulohen detaje të frikshme për aksidentin ku vdiq 23-vjeçarja

Ndërkohë që vazhdojnë hetimet në lidhje me aksidentin e mbrëmshëm në Maminas, misteret rreth ngjarjes sa vijnë e shtohen. Fillimisht u bë më dije se 23-vjeçarja, Elena Avdillari, ishte nisur drejt portit të Durrësit ku...

Deklarata e fortë e Arjan Çanit: Po vjen lufta, po gatuhet trazira e tmerrshme

Moderatori i njohur Arjan Çani ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme. I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” të Eni Vasilit, Çani tha se një dorë e fshehtë po përgatit një trazirë...

Lajmet e fundit