.. C
 
 
25.02.2018

Modë

Lajmet dhe informacionet më të fundit nga moda, estetika, shendeti. Keshilla dhe artikuj me trendet e fundit të modës, kozmetikës dhe vipave.

Andrra Destani hap dyqanin me fustane nusërie “Andrra Couture”

Andrra Destani, bashkëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha i ka dhënë fund jetës si shtëpiake pasi ka hapur biznesin e saj. Kishte lajmëruar se do merrej me diçka, ndërsa sot finalizoi projektin e saj...

Modelja shqiptare çudit dynjanë, ja veshja me të cilën martohet (FOTO)

Ajo është padyshim një nga modelet më të njohura shqiptare. Këtë herë Angela Martini ka habitur fansat dhe i ka dhënë fund beqarisë në mënyrë të papritur. Ajo ka postuar në isntagram disa foto nga ceremonia...

Modeli Osman Aqifi, në garë për mashkullin më të bukur shqiptar (FOTO)

Osman Aqifi është njëri nga modelët shqiptar nga Maqedonia i cili do merr pjesë poashtu në Miss&Mister International World Albania këtë fundvit në qytetin e Prizrenit në Kosovë. Osman Aqifi poashtu si një hair-stylist që...

Sa kushton paraqitja e Lorit nga koka te këmbët? (FOTO)

Nuk doli marka më e shitur për 2017-n, pasi u rendit e dyta pas Balenciaga, por mbetet më e parapëlqyera për të famshmit shqiptarë. Lori Hoxha na ka treguar se nëse duhet të investoni në...

E pyesin kur është shpallur Pavarësia, miss-i shqiptar bën gafën e pafalshme bëhet “hiti”...

Blerta Leka është vajza e cila do të na përfaqësojë këtë vit në kompeticionin e bukurisë Miss Universe 2017 në SHBA. Edhe siç thotë ajo vetë, më e pakta që mund të dijë një miss...

Çka mundni, por çka assesi nuk është e lejuar të vishni me fustanin e...

Të gjitha damat me stil e dinë këtë! Shumica e vajzave zgjedhin fustan të kuq! Edhe pse fustanet e kuqe nuk dalin nga moda dhe gjithmonë paraqesin feminitetin, fuqinë dhe shkëlqimin, vërtet është lehtë, për...

E jashtëzakonshme, kjo është paga e vogëlushes kosovare në Suedi (FOTO)

Një vajzë 4 vjeçare me prejardhje nga Kosova, e lindur në Suedi, duket te jetë shumë me fat. Vogëlushja në moshë kaq të re ka nisur punën me një profesion mjaft të bukur, shkruan...

Numan Adili, bukuroshi shqiptar nga Shkupi pjesë e garës për mashkullin më të bukur...

Vetëm 17 vjeç dhe nga Shkupi, bukuroshi shqiptar Numan Adili është modeli që do garojë në festivalin Miss&Mister World International Albania i cili do mbahet nga 27 e deri 29 Dhjetor tre net radhazi...

Vazja me shami që mahniti shtëpitë e modës (FOTO)

Ishte nëntori i vitit 2016 kur Denise Wallace, bashkëproducente e Miss Minesota-s në SHBA, mori një telefonatë nga 19 vjeçarja Halima Aden, e cila e pyeti nëse mund të merrte pjesë në konkurs, me...

Princesha Charlotte përdor veshje të përdorura, ja cili është detaji që zbuluan paparazzi-t

Edhe pse vetëm dy vjeç, princesha Charlotte gëzon po të njëjtin popullaritet dhe influence në fushën e modës sikundër e ëma, dukesha e Cambridge, Kate Middleton. Por, jo vetëm, pjesëtarja më e vogël e familjes...

Lajmet e fundit