.. C
 
 
21.09.2018

ShowBiz

Lajmet dhe thashethemet e fundit nga vipat shqiptarë dhe te huaj, lajmet e fundit në modë dhe showbizin shqiptar.

Përfundon në burg aktori turk i serialit ‘Ezel’ (FOTO)

Aktori i famshëm turk, Ufuk Bayraktar, mësohet se para 20 ditësh ka hyrë në burg, ku do të shlyejë dënimin me 6 muaj heqje lirie. Aktori 36-vjeçar ishte përfshirë në një zënkë me armë në...

Tjera teori konspirative, Michael Jackson është gjallë dhe vdekja e tij ka qenë mashtrim

Vdekja e Michael Jacksonit është etiketuar sërish si një mashtrim, përmes publikimit të disa të dhënave që pohojnë se Mbreti i muzikës pop është gjallë. Të mërkurën e kaluar (29 gusht), muzikanti i famshëm do...

E gjuajnë me cigare në skenë, revoltohet Ledri nis të gjuajë fansin (VIDEO)

Ledri Vula është një këngëtaret që më së shumti ka pasur angazhime koncertale. Kjo bën që të përballet edhe me situata të ndryshme, të cilat ndonjëherë janë edhe të pakëndshme. Muajin e kaluar një fanse e...

Ç’po ndodh me ty Meghan? Shfaqet kockë e lëkurë pranë princit (FOTO)

Ish aktorja amerikane, sot dukeshë e Sussex-it, po vazhdon jetën e saj mbretërore përkrah Princ Harry-t. Në mbrëmjen e bamirësise së mbajtur në Victoria Palace Theatre të Londrës, ajo u shfaq shumë më e dobët...

Moderatorja shqiptare humbi 100 000 dollarë në kazino

Moderatorja Liberta Spahiu u vu në qendër të vëmendjes së mediave rozë dje për shkak të një postimi ku theksonte se kishte humbur 100 000 dollar në një kazino në Kinë. Ajo nuk ka folur...

E pranon publikisht aktori turk: Jam shqiptar

Është vëtëm 19 vjeç, po me rolin e tij në serialin “4N1K”, në një serial për të rinj që po transmetohet në Turqi, aktori Atakan Hoshgoren, i ka bërë për vete të gjitha vajzat. Së...

Emocionues momenti kur Rita Ora dhe Bebe Rexha bënë shqiponjën në MTV VMA-s (VIDEO)

Mbrëmë u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve “MTV VMA 2018”.Në mesin e emrave më të mëdhenj të industrisë së muzikës ishin edhe dy shqiptaret, Rita Ora dhe Bebe Rexha. Rita Ora dhe Bebe...

Kur bën duet me Ibrahim Tatlises dhe djali 9 vjeçar këndon më bukur (VIDEO)

Ai njihet si mbreti i muzikës kudo në botë. Por a e keni menduar se ka të tjerë që mund ta sfidojnë atë. Ylli i muzikës turke, Ibrahim Tatlises kishte kënduar në duet me një...

Çifti ‘Shehrezade dhe Onur’, me prejardhje shqiptare? (FOTO)

Çifti i njohur turk Berguzar Korel, e njohur me rolin e saj si “Sheherzadja” dhe Halit Ergenç, i njohur si “Onuri” te seriali “1001 netë”, apo edhe në rolin e “Sulltanit” te “Shekulli i...

Shpërthen në lot Dua Lipa, 75 mijë të pranishëm në koncertin në Hungari

Pas largimit nga Kosova, Dua Lipa udhëtoi për në Hungari. Këngëtarja ishte e ftuar të performonte në festivalin “Sziget”, ku u prit sikur mbretëreshë, shkruan lajmi.net. Numri i pjesëmarrësve në koncertin e Duas në Budapest ishte...

Lajmet e fundit