.. C
 
 
17.12.2018

Trend

Lajmet dhe trendet e fundit nga bota e showbizit, modës dhe rrjeteve sociale.

Këto katër fustane do të jenë trendi i këtij sezoni veror

Stina e verës ka arritur, e bashkë me të edhe ftesat e shumta në ahengje, ndeja, etj. Kjo stinë në përgjithësi mbetet sezon festiv, prandaj edhe kërkohet të keni në gardërobën tuaj fustane festive. Ekspertët kanë...

Trend absolut i këtij sezoni: Rrobat nga kadifeja, qëndisma, tyli apo dantella!

Kadifeja, sipas mendimit të ekspertëve të modës, është trend absolut i këtij sezoni. Rrobat nga kadifeja janë ideale për vajzat dhe gratë të cilat dëshirojnë të jenë gjithmonë në trend dhe të cilat dinë se...

Kjo vilë në Tiranë do ju lërë pa fjalë me arkitekturën e saj mbresëlënëse...

Një projekt i mahnitshëm i studios Avatelier nga arkitekti shqiptar Armand Vokshi zë vend në Sauk të Tiranës me një pamje mbresëlënëse drejt qytetit. Hapësira prej 450 metrash katrorë karakterizohet nga dritaret e mëdha të...

Si të zbukuroni shtëpinë me sende të riciklueshme (VIDEO)

A keni nëpër shtëpi objekte, orendi apo sende, të cilat edhe pse nuk i përdorni aq shumë, përsëri nuk i hidhni poshtë? A mendoni se është më mirë të kurseni para dhe të ricikloni ato...

Ja pse disa meshkujve nuk iu rritet mjekra

Falë hipsterëve dhe njerëzve me mjekra, mjekrat janë bërë modë përsëri. Meshkujt të cilët kanë fatin të rritin mjekrën e mbajnë atë me krenari. Pas të gjithash, ata konsiderohen edhe më tërheqës sesa pa mjekër. Dhe...

Përse gomat patjetër duhet të jenë të zeza dhe me asnjë ngjyrë tjetër

Çdo shofer, udhëtar dhe këmbësor e dinë që gomat janë të zeza, mirëpo përse është ashtu? Teknologjia ka përparuar shumë që kur është shpikur automobili dhe në prodhim janë vënë shumë ndryshime. Mirëpo një gjë...

Si kanë ndryshuar stilet e flokëve të meshkujve përgjatë 50 viteve të fundit

Pavarësisht se shumica mund të mendojnë se preokupimi i meshkujve me flokë është trend i viteve të fundit, kjo nuk është e vërtet. Në fakt, infografika e re nga ‘Hairstyleonpoint’ tregon se meshkujt kanë qenë...

Në një botë plot me “Kardashians” bëhu një Ivanka Trump (FOTO)

Ivanka Trump konsiderohet si një nga femrat më me shije dhe klass në Amerikë. Ajo padyshim që di gjithmonë të zgjedhë veshjen e duhur për çdo eveniment, madje edhe në ditët e thjeshta për në...

Çfarë përdorin Kate Middelton dhe Michelle Obama në vend të botoksit

Kate Middleton, Dukesha 35-vjeçare e Kembrixhit, nënë e dy fëmijëve, gjithmonë duket e përsosur. Nga flokët e saj të përkryera me shkëlqim, deri poshtë këpucëve të saj të njohura, Middleton e di se çfarë...

A e keni ditur përse vrimat për pulla në këmishë janë horizontale në jakë

Jo, nuk bëhet fjalë për gabime të fabrikës apo për ndonjë detaj mode, por kanë funksion shumë praktik. Vrimat janë të qepura horizontalisht në mënyrë që pullat të mund t’i qëndrojnë presionit nga tërheqja dhe...

Lajmet e fundit