14:21 - 1 June, 2017

Sonte finalja e ligës së ...

Finalja e shumëpritur në NBA, ndërmjet Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers,...
17:17 - 26 February, 2017

Moment emocionues, basket...

Basketbollisti i ri kosovar, Lis Shoshi, ka përjetuar një befasi të këndshme para nde...
15:47 - 18 January, 2017

Basket dhe nacionalizëm, ...

Tensionet e fundit mes Kosovës dhe Serbisë janë ndierë edhe në sport. Grupimet e ndry...
22:52 - 17 November, 2016

FIBA lejon basketbolliste...

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA), lejoi basketbollisten Noha Berhan të ek...
17:50 - 8 November, 2016

Stephen Curry thyen një r...

Basketbollisti i Golden State, Stephen Curry ka shënuar 13 tre piksha në fitoren kund...
21:00 - 3 September, 2016

Pjesa e parë: Kosova po t...

Kosova po ballafaqohet me Ukrainën në kuadër të takimit të dytë për kualifikimet e Eu...
22:14 - 21 August, 2016

SHBA shpartallon Serbinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e shpartalluan stone Serbinë në finalen e turneut të ...
02:48 - 1 August, 2016

FIBA vendos në favor të K...

Kërkesa e Federatës së Basketbollit të Ukrainës, që ndeshjen eliminatore për ‘Eurobas...

Të ngjashme

Në fokus