.. C
 
 
22.06.2018
Ballina Sport Futboll

Futboll

Lajmet e fundit të sportit nga vendi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

A do të bëhet baba për të pestën herë Cristiano Ronaldo? E tregon e...

Paraqitja e fundit publike e të dashurës së Cristiano Ronaldo-s i bëri të gjithë të dyshojnë për një shtatzëni të mundshme. Fundi i ngushtë që Georgina mbante veshur i nxirrte në pah barkun e rrumbullakosur....

Mësohet çfarë i tha Ronaldo trajnerit të Portugalisë

Cristiano Ronaldo shpesh herë e ka treguar se luan një rol të madh madje shpesh herë me udhëzimet e tij e zëvendëson trajnerin e Portugalisë. Pas përfundimit të pjesës së parë në sfidën kundër Marokut,...

Serbia në dilemë nuk e di nëse do luajë futboll kundër Zvicrës, Shqipërisë apo...

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq, edhe pse e thotë të kundërtën, ka kohë që e përzien politikën me sportin. Kështu sot, i lumtur që Liberia “kishte tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës deri sa...

Shaqiri sapo nisi luftë me Serbinë

Takimi ndërmjet Zvicrës dhe Serbisë që zhvillohet nesër mund të jetë përcaktues se cili nga këti dy ekipe plasohet në të tetën e finales së Kampionatit Botëror, mirëpo, prezenca e lojtarëve me prejardhje shqiptare,...

Cristiano Ronaldo zbulon pse ka lëshuar mjekrën në Kampionatin Botëror

Cristiano Ronaldo ka zbuluar se ka lëshuar mjekrën për të pasur fat gjatë edicionit të Portugalisë në Kampionatin Botëror. Sulmuesi i Real Madridit është parë se kishte në fytyrë qime të reja gjatë ndeshjes së...

Mediat serbe me luftë speciale kundër Shaqirit

Fotot e Shaqirit nuk nxisin reagime vetëm në Instagram. Edhe mediat serbe tash po drejtojnë “shigjetat” kah futbollisti shqiptar i Kosovës. Teksa ende kombëtarja e Zvicrës po përjeton sulme frustruese nga kombëtarja e Brazilit e...

Rusia ‘selam’ Zvicrës: Nuk duam flamuj të Kosovës e Shqipërisë gjatë ndeshjes

Ndeshja Serbi – Zvicër pritet të jetë shumë interesante për faktin e duelit në mes të shqiptarëve dhe serbëve. Për të parandaluar ndonjë incident të mundshëm, shërbimet ruse të sigurisë janë përgatitur më herët. Ata kanë...

Spanja apo Portugalia: Kartoni i verdhë mund të përcaktojë liderin e Grupit B

Portugalia mposhti me rezultat minimal 1-0 kombëtaren e Marokut në Grupin B në raundin e dytë të ndeshjeve të botërorit Rusia 2018. Po, me të njëjtin rezultat fitoi edhe Spanja kundër Iranit. Në ndeshjet e...

Ronaldo definitivisht nuk është normal, 3 gola në katër gjuajtje

Cristiano Ronaldo ka gjuajtur katër herë për gol në portë duke shënuar tre herë. Ky është një rekord që askush nuk e ka kapur deri më tani duke e bërë portugezin, një ndër futbollistët më...

Ky është lajmi më i çuditshëm i Botërorit, futbollistit nuk i lejohet të pijë...

Ky duhet të jetë lajmi detaji më i çuditshëm i Botërorit. Rafael Marquez është një ndër lojtarët më të vjetër të këtij Botërori (39 vjeç), por nuk është ky fakti që ai të jetë...

Lajmet e fundit