.. C
 
 
24.02.2018
Ballina Sport Sporte të tjera

Sporte të tjera

Lajmet e fundit të sportit nga vendi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

Florian Marku rrëfen si rrahu rusët: Nuk jam 2 metra por s’lejoj ofendimet

Ai rrëfeu se është larguar bashkë me familjen drejt Greqisë në moshën 8-vjeçare. Florian Marku, i shpallur 6 herë kampion i Greqisë dhe 4 herë kampion bote ka rrëfyer në emisionin “Zonë e lirë” për...

“Nuk më mjaftoi fitorja, doja ta nokautoja”, flet shqiptari që mundi serbin në ditën...

Bernardin Jakaj ka mbajtur fjalën dhe ka arritur të mposht serbin, Stefan Paunovic, pikërisht në ditën e Pavarësisë së Kosovës me çka edhe më shumë ka rregulluar këtë festë. Jakaj me meritë erdhi deri tek...

Momenti kur Florian Marku përgjakë rivalin boshnjak (VIDEO)

Kikboksieri i famshëm shqiptar, Florian Marku, mori një fitore të rëndësishme, në një atmosfertë të jashtëzakonshme në Linz të Austrisë, ndaj kundërshtarit boshnjak Dzevad Mutfiç. Sekondat e para ishin të vështira për shqiptarin, i cili...

Djaloshi shqiptar tmerr për kundërshtarët, lufton në ring me flamurin shqiptar (VIDEO)

Boksieri Lulzim Bajrami nga Liseci i Tetovës, ka shënuar fitoren e radhës në ringun profesionist. Bajrami në luftën e zhvilluar më 4 shkurt 2018 në Leipzig, ka mposhtur kundershtarin gjerman Mazen Girke. “Ndeshja e mbremshme...

Tyson Furyt i largohet suspendimi, i jipet drita e gjelbërt të rikthehet në ring

Bordi i Kontrollit të Boksit Britanik ka shfuqizuar suspendimin ndaj Tyson Furyt. Mediat britanike raprotojnë se bosët e boksit britanik janë takuar me Tyson Furyn dhe do të rikthejnë licensën e tij kur ai të...

Kroacia gjunjëzon Serbinë, presidentja kroate pushton zemrat e tifozëve (FOTO)

Se sa modeste është kryetarja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic ka treguar edhe një ndeshje sportive. Përfaqësuesja e kroate e hendbollit ka arritur të mposht kombëtaren serbe me rezultat 32-22. Presidentja kroate, Grabar-Kitarovic kishte zgjedhur që...

Hidhet poshtë kërkesa e Rusisë, Kosova merr pjesë me simbole shtetërore në turneun në...

Presidenti i Federatës Botërore të Xhudos (IJF), Marius Vizer, ua ka dhënë dritën e gjelbër xhudisteve kosovare që të marrin pjesë në Masterin e më të mirëve nga më të mirët, që do të...

Boksieri shqiptar e mahnit Kanadanë, shpallet kampion bote në “kickbox“ (FOTO/VIDEO)

Boksieri i njohur shqiptar, Kristian Prenga vazhdon të mos njohë humbje. Ai është shpallur kampion bote në “kickbox“ mbrëmjen e djeshme në Kanada. 26 vjeçari është ndeshur për titullin kampion të peshave të rënda në...

Vajza e Michael Schumacher ka një mesazh të madh për të gjithë (FOTO)

Vajza e kampionit të Formula 1 Michael Schumacher ka publikuar një mesazh frymëzues për babain e saj. Gina-Maria 20 vjeç ka shkruar në rrjetet sociale: “Ka vetëm një lumturi në këtë jetë, të duash...

Kosova e ‘shkel’ Serbinë (FOTO)

Mbyllet turneu i xhudos që u zhvillua në Hagë të Holandës. Kosova nga ky Grand Priz u kthye me dy medalje të arta të fituara. Nora Gjakova triumfoi në kategorinë deri në 57 kilogram dhe Distria...

Lajmet e fundit