.. C
 
 
25.02.2018
Ballina Sport Sporte të tjera

Sporte të tjera

Lajmet e fundit të sportit nga vendi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

Majlinda Kelmendi: Vendi dhe populli im më bëjnë kernare (VIDEO)

Majlinda Kelmendi ndihet shumë e lumtur për medaljen e artë që e fitoi në “Paris Grand Slam 2017”. 25 vjeçarja ndihet edhe më krenare për faktin se vendi dhe populli i saj e konsiderojnë...

Xhudistet kosovare fitojnë ndeshjet e para në Paris

Kampionia olimpike në Xhudo, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë fituar ndeshjet e para në Grand Slamin që po mbahet në Paris. Kelmendi mposhti kanadezen Ecaterina Guica derisa Gjakova siguroi fitoren ndaj kanadezes tjetër Jessica...

Pse yjet e Kosovës zgjedhin Shqipërinë? Flet trajneri i Kosovës

Trajneri i Përfaqësueses së Kosovës në futsall, Ramadan Cimili, ka folur për largimin e disa lojtarëve në ditët e fundit drejt Shqipërisë. Kosova nuk ka arritur të sigurojë kualifikimin, por që u paraqit mjaftë mirë. “Largohen...

Florian Marku: Jam braktisur nga shteti Shqiptar por s’mund të pëshyj aty ku ha

Në një lidhje live me Shqiperia Ime, Florian Marku ka deklaruar që shteti Shqiptar kurrë ska bërë asgjë për të. Asnjë ndihmë financiare e as morale nuk kam marrë nga shteti Shqipetar por unë...

Florian Marku: Pse ngrita njëherësh flamurin shqiptar dhe atë grek

Kick boxer-i i njohur shqiptar, Florian Marku, fitoi ndeshjen e vlefshme për titullin botëror që u zhvillua në Ivanofio të Selanikut në Greqi. Marku që njihet gjerësisht edhe si “TNT”, e fitoi duelin me danezin...

Caktohet data për duelin Klitschko – Joshua

Wladimir Klitschko dhe britaniku Anthony Joshua do të takohen me 29 prill në Wembley Boksieri ukrainas Wladimir Klitschko dhe britaniku Anthony Joshuakanë promovuar maçin ndërmjet tyre, që do të zhvillohet me 29 prill në Wembley. Të...

Momenti kur alpinistin e zë orteku i borës teksa ngjiste malin (FOTO)

Alpinisti Will Sim ishte duke u ngjitur në një majë mali, kur një ortek dëbore e zuri duke e vënë kështu në rrezik për jetën. Will-i i cili po ngjiste “Mont Blanc-un” nuk i besoi...

Roger Federer fiton Australian Open

Roger Federer ka fituar Australian Open, “Grand Slam”-in e parë të vitit në tenis dhe atë numër 18 në karrierë. Tenisti zviceran mundi në një finale që zgjati 5 sete spanjollin Rafael Nadal, i cili...

‘Tërmet’ në sport, pozitiv në doping, Usain Bolt dorëzon medaljen e arit

Njeriu më i shpejtë në botë Usain Bolt është detyruar të dorëzonjë një nga nëntë medaljet e arit olimpik pasi një prej anëtarëve të skuadrës xhamajkane ka rezultuar pozitiv në testin anti-dopingut. Nesta Carter ka...

Luan Krasniqi takohet me Ramush Haradinajn (FOTO)

Ish-boksieri kosovar, Luan Krasniqi, gjatë ditës së djeshme është takuar në Francë me ish-kryeministrin, Ramush Haradinaj, transmeton “Zeri.info”. Krasniqi, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka bërë të ditur...

Lajmet e fundit