.. C
 
 
19.06.2018
Ballina Stil Jetese

Stil Jetese

Lexoni lajmet dhe informacionet e fundit mbi stilin, jetesen, tendencen vetëm në InfoShqip.com

Bëni kujdes, këto pije ju shkaktojnë kancer

Nivele të larta të sheqerit të gjetura në pijet e gazuara dhe në ushqime si keçapi, mund të shkaktojnë kancerin në gji, thonë shkencëtarët. Shkencëtarët amerikanë ushqyen disa minj me dietë perëndimore dhe pretendojnë se...

Konsumoni kafe pa ngrënë? Ja gabimi i frikshëm që po bëni

Shqiptarët janë konsumatorë të mëdhenj të kafesë, dhe këtë e tregojnë të dhënat e importit të këtij produkti të çmuar. Ndërkohë të dhënat e Institutit të Statistikave tregojnë se një shqiptar tashmë konsumon mesatarisht 3.1...

Pini këtë çaj çdo mëngjes për të trajtuar Fibriomialgjinë në mënyrë natyrale

Fibriomialgjia është një çrregullim i indeve të buta, që shkakton dhimbje dhe lodhje të muskujve. Njerëzit me fibriomialgji kanë “pika të ndjeshme” në organizëm. Pikat e ndjeshme janë vende specifike në qafë, kraharor, shpinë, vithe,...

Jo vetëm kremra, ja ushqimet që ju ndihmojnë të nxiheni më shpejt në plazh

Vera ka mbërritur dhe te gjithë mendojnë te shkojnë ne plazh, te notojnë, te qetësohen dhe patjetër te marrin edhe ngjyre. Gjithsesi mire është qe gjate kësaj periudhe te hidratoheni sa me shume dhe...

Mësojeni njëherë e mirë, ja çka e shkakton aritminë e zemrës

Zemra është e ndarë në 4 dhoma, dy dhomat e sipërme (atriumi) dhe dy dhomat e poshtme (barkushet). Ritmi i zemrës normalisht kontrollohet nga një stimulues kardiak normal i vendosur në atriumin e djathtë...

Këto 5 metoda do ju ndihmojnë të hiqni qafe përgjithmonë njollat dhe qukat nga...

Gjithkush nga e ka e ka fiksim të qëndrojë sa më shumë në diell dhe më pas fillojmë e qahemi se përse na kanë dalë njolla apo quka në fytyrën tonë. Shumica përdorin kremra të...

Filluan shqetësimet, ja 3 gjërat që ndihmojnë kundër pickimit të mushkonjave

Nëse nuk mund të luftoni me mushkonjat, kruajtja e tyre ju irriton, atëherë duhet të dini se ka disa ushqime që do t’ju ndihmojnë në këtë situatë. Për të filluar, shpëlani zonën e pickuar me...

Si ta ndalni gjakderdhjen brenda 10 sekondave?

Gjakderdhjet janë me të vërtetë të tmerrshme, pavarësisht se sa të vogla apo të mëdha janë. Sidoqoftë, ekzistojnë shumë truqe të cilat e ndalin atë pa pasur nevojë të shkoni urgjentisht tek doktori. Metoda në...

Fenomeni i telepatisë, normal apo paranormal

Telepatia mendore eshte percaktuar si “nje komunikim me ane te mjeteve te ndryshme nga shqisat, ose nepermjet transferimit te mendimit”. Megjithese ky eshte ne fakt pershkrimi me i mire qe mund t’i behet ketij...

Keni roblemi me gërhitjen? Ja receta që e ndalon atë

Gërhitja është një nga ato probleme që nuk është shqetësim për ata që janë të prekur, por për njerëzit që ndajnë shtratin ose dhomën me ta! Flasim për netë pa gjumë, zgjim të acaruar…...

Lajmet e fundit