.. C
 
 
24.02.2018

Dashuria

Informacione të ndryshme për dashurinë, poezi dashurie.

“Të dashurohesh në azil”, historia emocionuese e 2 të moshuarve shqiptarë

Kush ka lexuar librin “Dashuri në kohën e kolerës”, është mahnitur nga historia e dashurisë që Garcia Marquez ka shkruar në një prej romanëve më të lexuar të të gjithë kohërave. Por në “Top...

Je çift? Zbulo nëse ke lidhje “të çmendurish” apo lidhje “pensionistësh”

Shkencëtarët nga Universiteti i Ilinoisit zhvilluan një eksperiment me 376 çifte të dashuruarish. Ata u përpoqën të kuptonin se si ndjenjat e njerëzve ndryshojnë me kalimin e kohës dhe vëzhguan secilin çift për rreth...

Këto janë tri dashuritë që do të ndeshësh në jetën tënde

Mos e lejoni veten të gënjeheni nga një dashuri jo e sinqertë. E vërteta është se përgjatë gjithë jetës sonë, dashurohemi tri herë dhe në secilën prej tyre mendojmë se ajo dashuri është e...

Ky veprim është më i keq për lidhjen tuaj, se sa tradhtia

Secila lidhje e dashurisë është e ekspozuar ndaj tradhtisë, ku njëri mund të ketë aferë me dikë, dhe ta lë partnerin ose partneren me zemër të thyer, të zhgënjyer dhe me probleme të shumta. Sidoqoftë,...

Përse femrat i preferojnë partnerët më të gjatë?

Derisa më shumë se 50% e femrave instinktivisht kanë refuzuar lidhjet me meshkujt më të shkurtër se vetë ato, kjo gjë do t’i pengonte vetëm 25 për qind të meshkujve, gjë që është rezultat...

Tri këshilla për të mos qenë e mërzitshme

Femrat janë ato që i ruajnë më gjatë konfliktet dhe shfrytëzojnë situatat për t’u hedhur në sulm. Por nuk duhet të jetë gjithmonë kështu. Që ai të mos e përdorë më shprehjen: “E dashur, mjaft!”...

Ja me cilin person lidhja e dashurisë është e pamundur

Personat e kësaj shenje janë të njohur për egoizëm. Shikojnë interesin personal, ndërkaq dëshirat dhe nevojat e partnerit i injorojnë. Fjala është për Shigjetarët. Edhe pse karakteristikat kryesore të kësaj shenje janë bashkëpunimi, pikëpamja optimiste ndaj...

Nëse publikoni këto gjëra në rrjetet sociale, marrëdhënia juaj mund të ketë probleme

Marrëdhëniet në çift kanë gjithnjë atë anën e bukur, por dhe njëkohësisht delikate, sidomos kur bëhet fjalë për të qenë në fokus të syve të tretë. Ka disa gjëra që nuk duhet absolutisht t’i...

Doni që lidhja juaj të zgjasin përgjithmonë? Ja sa vite diferencë duhet të keni...

Thonë se dashuria s’ka çmim, por a mund të ketë dashuria një diferencë ideale të moshës? Sipas studimeve të kryera, shkencëtarët bëjnë me dije se sa vite diferencë duhet të keni nga partneri juaj në...

Çfarё iu pёlqen meshkujve tё vishni nё takimin e parё, pёrgjigjen 4 prej tyre

Takimi i parё, njё makth mё vete. Ёshtё ajo e keqja e dёshiruar, sepse as ke mundёsi ta shmangёsh,madje e bёn me dёshirё, fundja nuk ёshtё as punё as detyrim. Do dhe e bёn. Edhe...

Lajmet e fundit