11:32 - 29 November, 2017

Mësoni përse ky është çaj...

Çaji i gjelbër i llojit Matcha prodhohet në krahinat japoneze Nishio dhe Uji, dhe fal...
02:48 - 4 October, 2017

Sa bajame duhet të hani s...

Nëse mendoni se frutat e freskëta janë më të shëndetshme se ato të thata, gaboni! Për...
08:53 - 6 July, 2017

Harrojeni palestrën, këto...

Siç e dimë të gjithë, muskujt e barkut janë pjesë e rëndësishme e fizikut të njerëzve...
19:37 - 19 May, 2017

Tregoi sekretin e dobësim...

Një nënë tashmë po bën një jetë luksoze, pasi shpiku një dietë kur lindi fëmijën e sa...
11:35 - 17 May, 2017

Ç'duhet të bëni për t'u d...

Shkenca ka vërtetuar 6 llojet kryesore të mbipeshës dhe shkaqet nga të cilat vijnë de...
13:22 - 16 May, 2017

Ky lëng "magjik" pihet pa...

Disa dieta kryejnë pune e ca te tjera nuk janë efektive. Por për të humbur peshë dhe ...
15:25 - 11 May, 2017

A e dini sa duhet të ecni...

Nëse e shikoni numrin e kalorive që i konsumoni, ju me siguri do të mendoni se një st...
23:20 - 18 April, 2017

Për çdo orë që vraponi, j...

Studimet e fundit kanë treguar se vrapimi jo vetëm që është i mahnitshëm për ta mbajt...
23:47 - 16 April, 2017

Përdori vetëm këta tre pë...

Humbja e peshës është një temë aktuale këto ditë. Kjo për shkak se për shumicën është...

Të ngjashme

Në fokus