17:31 - 15 January, 2017

Torta më e shpejtë në bot...

​– 450 g biskota të bluara, – 250 g arra të bluara, – 1,5 kg banane, – 4 të verdhët t...
14:09 - 28 December, 2016

Kjo është receta më e kër...

Nuk janë dietat. Receta më e kërkuar në internet në google search është receta autent...
10:29 - 27 December, 2016

Ëmbëlsirë e ngrirë, shumë...

Përbërësit: 200 gr cokollate per zierje 150 gr cokollate e forte e zeze e coptuar 600...
15:04 - 2 December, 2016

Kjo është ëmbëlsira më e ...

Përgatitja: 1. Tundni 5 të bardhë të vezëve me 5 lugë sheqer, shtoni 5 të verdhë të v...
16:12 - 18 November, 2016

Tortë ÇOKO-NES

Përbërësit 3 vezë 3 luge sheqer 3 luge miell 1 luge kakao 1 pluhur për pjekje 6 luge ...
22:11 - 1 November, 2016

Dieta me kos, katër kilog...

Në këtë artikull do t’ju paraqesim një dietë që ka për bazë kosin dhe ju ndihmon të b...
22:10 - 8 October, 2016

Turshitë shtëpiake: Speca...

Përbërësit: 3 kg speca të kuq, 50 g kripë, 100 g sheqer, 3 dl uthull, 1.5 dl vaj, 1 h...
23:18 - 22 September, 2016

Recetë: Salcë domatesh e ...

Më poshtë mund ta gjeni recetën e plotë për salcë domatesh të konzervuar. Përbërësit:...
11:32 - 17 September, 2016

Mish me bamje

Për 4-5 persona duhen: ▪ 500 gr mish ▪ 1,5 kg bamje ▪ 2 filxhanë kafeje vaj ▪ 2 kokrr...

Të ngjashme

Në fokus