.. C
 
 
22.06.2018
Ballina Teknologji

Teknologji

Informacionet e fundit që kanë të bëjnë me zhvillimet në fushen e internetit, teknologjise dhe informatikes.

Ky avion do të thyej limitet në qiell

Këtë javë, firma Richard Branson ka bërë një hap më shumë duke njoftuar se do bëhet një arritje historike duke sjellë aeroplanin që do quhet "Baby Boom". Mendohet që të krijohet avioni me 55 vende,...

“Kodet sekrete”, si mund ta zbuloni nëse telefoni juaj është fallc apo origjinal

Të paguash shumë të madhe për të blerë një celular, dhe në fund mos të jesh i sigurt që malli që ke blerë është falso apo origjinal. Ekziston një metodë për të parë nëse telefoni...

Mercedes ka motorr renaulti, ja 10 veturat që kanë motorrin e makine tjetër (FOTO)

Të gjithë jemi të apasionuar pas veturave që na përmbushin në aspektin estetik të jashtëm, enterierit, apo edhe performancës së motorit. Ndaluni, një moment! Motorit? Pikërisht, shumë prej veturave tona kanë motor të një prodhuesi...

Me tre kamera? Ja si do të jetë Samsung Galaxy S10

Galaxy S10 pritet t'i sfidojë të gjithë smartphonet përsa i përket fotografisë. Sipas analistit KBI Securities Kim Dong-won, Samsung ka në plan të “ri-forcojë” biznesin e saj duke shtuar kamerën e trefishtë në lançimin e...

Automjeti turk pa shofer i gatshëm për detyrë

Forcave turke të sigurisë i është shtuar automjeti tokësor pa shofer në kuadër të mjeteve të sigurisë pa drejtues, raporton Anadolu Agency (AA). Kompanitë turke të industrisë së mbrojtjes kanë vazhduar të prezantojnë produkte të...

Mercedes tregon sa do jetë çmimi i E-Classit të ri

Mercedesi ka bërë të ditur çmimet dhe specifikat e modeleve të përditësuara të C-Class Coupe dhe Cabriolet.Çmimi fillestar për C 200 Coupe është 38 mijë euro ndërsa C 200 Cabriolet që ka 181-kuajfuqi dhe...

Ja kush është celulari më i mirë për këtë vit

Celulari më i mirë tani është Samsung Galaxy S9 Plus Nëse jeni duke kërkuar për të gjetur se cili është smartphone më i mirë i momentit, atëherë ju keni ardhur në vendin e duhur, ndërsa...

Vjen shpikja mjaftë e kërkuar, vetura që funksionon me ujë (VIDEO)

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një veturë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari thotë se makina është në gjendje të mbajë 60 litra...

Njihuni me dronin spiun që mund të fluturojë 12 muaj pa ndërprerë, pa pasur...

Një dron spiun me panele solare që mund të fluturojë plot një vit pa mirëmbajtje apo karburant, ekzistojnë gjasa të mëdha që një ditë mund të përdoret për misionet ushtarake për britanikët. Fluturakja Aerial Vehicle...

Në dukje celular por është pistoletë, kushton vetëm 500 dollarë (FOTO)

Quhet Cellphone Pistol dhe është një armë e re që mund të mbahet në xhep. Pistoleta në forme celulari është sponsorizuar nga organizata e fuqishme e armëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, NRA. Ajo...

Lajmet e fundit