.. C
 
 
25.02.2018

Auto

Lajmet e fundit nga bota e makinave, video interesante me makina, modelet e reja të makinave, krahasimi i markave të ndryshme të makinave.

Ferrari “lëshon” të kuqen e radhës (FOTO)

Fiks në kohë për Shën Valentinin, Ferrari ka prezantuar supermakinën e radhës. Me një shpejtësi maksimale prej 321 km/h, Ferrari Portofino vjen me një personalitet të dyfishtë: shumë e rehatshme për udhëtime në dimër dhe...

Sfida e pabesueshme, Range Rover elektrik ngjit malin vdekjeprurës të Tianmen, nuk do u...

Një Range Rover Sport elektrik ka ngjitur 999 shkallët 45 gradëshe në një sfidë me Dragon Road. SUV hibrid përfundoi sfidën e pabesueshme në një nga monumentet më të famshme të Kinës, Porta e Parajsës. Porta...

Do të lëvizë sa dyfishi i shpejtësisë së një plumbi: Së shpejti mund të...

Boeing po zhvillon një projekt rreth një avioni ushtarak hipersonik që mund t’i “sillet globit për tri orë” dhe është i aftë për të goditur objektivat, pesë herë më shpejtë se shpejtësia e zërit. Sipas...

Doni të blini një makinë nga jashtë? Mos e bëni pa mësuar më parë...

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka publikuar një udhëzim të ri mbi mënyrën se si do të vlerësohen mallrat për qëllime doganore. Ndër të tjera, sqarohet edhe si do të bëhet vlerësimi për zhdoganimin...

Shoferët e BMW janë më të pasjellshmit në rrugë

Të gjithë e dinë se çdo shofer që ka një veturë të shpejtë, vozitë me agresivitet në rrugë. Por a e keni ditur se edhe lloji i veturës mund të përcaktojë sjelljen tuaj në...

Pse nuk duhet të nxehni motorrin e makinës suaj gjatë dimrit?

Ndërkohë që teknologjia e makinave mund të ketë hyrë në hapa të mëdhenj në dy dekadat e fundit, ende ekziston një gjë me të cilën shpesh shoferët ballafaqohen gjatë dimrit. Deri tani ju keni ndezur...

Shqiptari nga Kosova, që bëri shpikjen gjeniale për motorrin “Porsche”

Mekanizmi konstruktiv, që prej mbi 10 vitesh, me sukses e përpunon edhe sot e kësaj dite vrimën e motorit (që e mundëson shpejtësinë e sigurtë deri mbi 330km/h), është konstruktuar nga Faton Piraj, shqiptari...

Fillon pastrimi, nga 1 janari këto makina do të dalin nga qarkullimi

Nga janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të zëvendësuar flotën e automjeteve në qarkullim. Në një intervistë për “Monitor”, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha se pragu për...

Video që tregon evoluimin e Golfit për 42 vjet (VIDEO)

Volkswagen Golf mbetet padyshim ndër veturat më të njohura në botë. Për shtatë gjenerata, modeli i njohur gjerman ka shijuar suksese të mëdha. Tani një video e publikuar nga “Donut Media” ka përshkruar ndryshimet e gjitha...

Apple kërkon punëtorë, mund të punoni edhe nga shtëpia

Kompania Apple ofron një mundësi të artë për të gjithë ju. Së fundmi Apple ka bërë një thirrje për punëtorë me orar të plotë, për pozicionin "ApplCare at Home Advisor". Çfarë funksioni do të keni? Të...

Lajmet e fundit