.. C
 
 
17.12.2018

Auto

Lajmet e fundit nga bota e makinave, video interesante me makina, modelet e reja të makinave, krahasimi i markave të ndryshme të makinave.

Barka tërësisht elektrike del në shitje për 190 mijë euro (FOTO)

Inxhinierët suedez e kanë ndërtuar barkën, që besohet të jetë e para që lëvizë duke shfrytëzuar tërësisht energjinë elektrike. Sandela Seven tashmë ka dalë në shitje dhe të gjithë ata që paguajnë nga 190 mijë...

Pajisja që bën ‘kërdinë’, si mund ta vjedhin makinën për 20 sekonda (VIDEO)

Vjedhja e makinave është një biznes i mirëfilltë i personave që merren me këtë aktivitet të jashtëligjshëm, por kohët e fundit ata janë perfeksionuar aq shumë sa janë kthyer në tmerrin e pronarëve të...

VolksWagen lufton Teslan, varianti elektrik i “Golf” me gjysmë çmimi

Volkswagen do të prodhojë 10 milionë makina elektrike që do të kenë çmim më të përballueshëm se rivalët. Të gjitha do të jenë të bazuara mbi platformën MEB, e cila përfshin konceptin “I.D”. Reuters tha se...

Ford tërheq 1,5 milionë automjete për probleme në rezervuarin e karburantit

Prodhuesi amerikan i automjeteve “Ford” tërhoqi sot 1,5 milionë vetura në Amerikën e Veriut dhe në Meksikë, sepse mund të ndalojnë papritur për shkak të një defekti në rezervuarin e karburantit. Kjo tërheqje prek automjetet...

Ky mjet i thyen ligjet, edhe pse transport tokësor, është më i shpejtë se...

Një tren i shpejtësisë së lartë i destinuar për të transportuar pasagjerë në mbi 1.100 kilometra në orë (700mph) u zbulua të martën në Cadiz të Spanjës. Sipas Hyperloop Transportation Technologies (HTT), mjeti është ndërtuar...

Pajisjet e mahnitshme për rrotat e makinave që mposhtin çdo dimër të ashpër (VIDEO)

Tanimë vera ka shkuar dhe pavarësisht se dimri ende është larg, njerëzit fillojnë të mendojnë për të. Një nga arsyet janë veturat, të cilat shikojnë t’i pajisin me gomat më të mira të dimrit, për...

Mekanikët japin alarmin për shoferët: Mos i’a bëni kurrë këtë makinës suaj

Pavarësisht se veturat moderne kanë shumë veçori sigurie dhe kompjuter, i cili sigurohet që çdo gjë të shkojë siç duhet, ju duhet të keni kujdes me disa gjëra. Në galerinë e mësipërme mund të gjeni...

Porsche do të ndalojë prodhimin e makinave me naftë

Volkswagen (VOWG_p.DE) Porsche do të ndalojë ofrimin e versioneve të naftës të makinave të saj, thoshte njësia të dielën, duke theksuar fokusin e saj në makinat hibride. Volkswagen ka pranuar që me qëllim të mashtrojë...

Zbulohet para publikut vetura madhështore e këtij shekulli (VIDEO)

Elektrik dhe mahnitës, vetura koncept Genesis Essentia është krijimi më i fundit në teknologjinë e automobilistikes. Me një dizajn elegant dhe një teknologji të pabesueshme, Essentia është projektuar për të lidhur tërësisht shoferin me veturën...

Kompania kineze imiton Range Rover-in, imitim qesharak (FOTO)

Në shikim të parë duket si një Range Rover Sport, krejtësisht normal, por shikimi nga afër lë shumë për të dëshirua Prodhimi i fundit që ka bërë kompania Zotye, tregon edhe njëherë se ligjet kineze...

Lajmet e fundit