Messi dhe Ramos mund të thyejnë rekorde personale nesër, njëri për mirë e tjetri për keq

Messi është golashënuesi më i mirë në historinë e El Clasico, Lionel Messi mund të bëhet lojtari me më së shumti fitore me Barcelonën ndaj Real Madridin në Superkupën e Spanjës.

Me 17 fitore në 42 ndeshje kryëson Xavi dhe pas tij vjen Messi i cili, do të tentojë për të nbarazojë dhe do të kryesojë historinë pasi ka një numër më të vogël ndeshjesh, 34. Pas Messit vjen Andres Iniesta me 15 fitore në 35 derb, përcjell Albeu.com

Paco i Barcelonës nga ana tjetër është lojtari me më së shumti humbjet më derbi, një pozicion i mbajtur bashkërisht nga Sergio Ramos, Raul dhe Manolo Sanchis nga Real të gjitha në 16.

Ramos mund të marrë këtë nder të padëshiruar të shtunën pasi Los Blancos vizitojnë Katalonjën për ndeshjen e parë të 2017. /albeu.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here