Presidenti i Federatës së Argjentinës shpërthen në lot pasi takoi Messin (VIDEO)

Chiqui Tapia, presidenti i Federatës së Argjentinës, ka falënderuar Lionel Messi për kualifikimin e skuadrën në Botërorin “Rusia 2018”

Lionel Messi, me tre gola të shënuar ndaj Ekuadorit (1:3), ka arritur ta kualifikoj Argjentinën në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Pas ndeshjes, presidenti i Federatës së Futbollit të Argjentinës, Chiqui Tapia e ka pritur yllin e Barcelonës para zhveshtorës, shkruan Express.

I përlotur për këtë sukses, Tapia e ka përqafuar Messin dhe e ka falënderuar për kontributin e dhënë për skuadrën e Argjentinës deri më tani. /Express

1 Koment

  1. Mesi eshte futbollist i talentuar dhe presidenti i Federates ben me te miren per te ngritur lart ngjyrat e Flamurit Kombetar Le t’i hapin syte ata te Shqiperise qe kane fjetur gjume deri tani dhe qe nuk jane te interesuar te fitoje Shqiperia ne asnje lloj aktiviteti vetem hapin syte si te vjedhin Keshtu e nisin diten e punes Ata nuk kane as 5 perqind gjak shqiptari Jane magjup te keqinj me lekure te zbardhur

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here