Skandal në spitalin shqiptar-Kirurgu i qep kokën pacientit duke tymosur cigare

Pirja e duhanit në ambientet spitalore është e ndaluar, por këtë radhë ai që i thyen rregullat është një kirurg.

Në emisionin “Stop” në “TV Klan”, sot është publikuar një foto e cila tregon një kirurg të njohur në Bilisht që pi cigare teksa i qep plagët në kokë një fëmijë.
Mësohet se fëmija në këtë foto ishte rrëzuar nga ngricat dhe ishte vrarë.

Për këtë arsye, familja e tij iu drejtua mjekut Festim K. i cili kreu qepjen. Por pavarësisht pnës së kryer mirë, veprimi I mjekut me cigaren i la pa fjalë./monitor

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here