Mediat spanjolle: Barcelona ka arritur akordin me lojtarin e Real Madrid

Barcelona raportohet se ka arritur një marrëveshje me mesfushorin e Real Madrid-it, Isco për një transferim të mundshëm në verë, “El Chiringuito” raporton se lojtari ka rënë dakord në parim për të kaluar në Nou Camp në parim.

Isco nuk është në formën e tij më të mirë, siç shihet nga nëntë paraqitjet e pakta që ka bërë në La Liga deri më tani. Me skadimin e kontratës së spanjollit në fund të sezonit, kuptohet se presidenti i Barcelonës, Joan Laporta është i prirur për të nënshkruar me agjentë të lirë për shkak të situatës së tyre të pasigurt financiare dhe se mesfushori i përshtatet faturave për sa i përket llojit të lojtarëve që kërkojnë.

Spanjolli mund të operojë në krahë, por është në më të mirën e tij në mesfushën qendrore, duke luajtur menjëherë pas sulmuesit, do të bëhej lojtari i parë që bën lëvizjen mes dy rivalëve që nga viti 2007, me Javier Saviola që është i fundit që ka kaluar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu