Ballina INFO+

INFO+

INFO+ është një kategori që përmban informacione nga më të ndryshmet dhe interesantet për të gjithë lexuesit e portalit InfoShqip.com

Milioneri vesh gruan si ish të dashurën, nuk e harronte dot (FOTO)

Çdo gjë dukej kaq perfekte mes stilistit milioner Philipp Plein dhe Lucia Bartolit, sidomos pasi ai e prezantoi publikisht si gruan e tij. Por, marrëdhënia e çiftit të famshëm nuk është aq përrallore! Dizenjuesi gjerman...

The Guardian: Njihuni me qytetin shqiptar që u ndërtua nga njerëzit

Prestigjozja “The Guardian” i ka kushtuar një shkrim Kamzës, ku e përshkruan me detaje që nga ndërtimi i shtëpive, rrugët dhe njerëzit që banojnë aty. Duke dalë nga Tirana kryeqyteti i Shqipërisë, ndeshemi me qytetin...

Shiti shtëpinë për të filluar biznesin, si u bë miliarder duke shit-blerë makina të...

Një Ferrari 812 i vitit 2019 është një bishë në çdo aspekt. Me 789 kuaj-fuqi dhe një shpejtësi të lartë prej 211 milje në orë, për ta blerë atë, ju do të duhet të...

CIA “zbërthen” Enver Hoxhën dhe Mehmet Shehun, ja lidhjet me jugosllavët

Amerikanët kanë publikuar të tjera dëshmi për zhvillimet gjatë regjimit komunist. Në dokumentin e sotëm po publikojmë një dëshmi të Aleko Bimlit, i cili e ka njohur Hoxhën gjatë studimeve në Korçë. Ai tregon...

Ky është djali i Isa Boletinit, u shkollua në Vjenë dhe në Itali. E...

Ademi ishte i biri i tribunit Isa Boletinit -Pas fillores regjistroi Gjimnazin në Wienë ku dhe e përfundoi më 1914-të. -Më pas rregjistroi Akademinë e Lartë Ushtarake në Modema të Italisë ku me sukses...

Shtetet më të rrezikshme dhe më të sigurta për t’i vizituar në vitin 2020

Hulumtuesit kanë zbuluar se cilat janë shtetet më të rrezikshme për t’i vizituar gjatë vitit 2020. Libia, Somalia, Sudani Jugor dhe Republika Qendrore Afrikane – që të gjitha në Afrikë, janë shtetet më të...

Dalin pamjet e bombarduesit më të rrezikshëm të të gjitha kohërave, ja cilës ushtri...

Në mediat e huaja kanë ‘lulëzuar’ disa fotografi të një bombarduesi, që poshtë tij, përmban edhe një armë tjetër shumë të rrezikshme. Këto fotografi janë publikuar nga një revistë e formuar nga Qeveria Kineze...

Nga bisedat e Stalinit me jugosllavët: Shqiptarët pasardhës të Ilirëve, trima dhe besnikë

Dialogjet e mëposhtme janë nga bisedat zyrtare të protokollit më të lartë të zhvilluara në Kremlin në zyrën e Stalinit. Ajo është regjistruar gjatë takimit zyrtar të vizitës në prill 1947 të delegacionit të...

5-vjeçari merr dhuratë një Mercedes Benz nga Presidenti për një arsye që ju lë...

Një pesë vjeçar ka fituar një veturë të tipit Mercedes Benz. Arsyeja? Ka arritur të realizojë 4,105 pompa. 5-veçari realizoi 4,105 pompa, duke vendosur rekord botëror! Megjithatë, 5-vjeçari Rahim Kuriev nuk e mori dot çmimin...

Pamje për të mos u humbur! Kryeministri Edi Rama gjuan një 11-metërsh përballë Strakoshës...

Pasi vizitoi të gjitha ambientet e impiantit të ri, kryeministri Rama shkëmbeu disa batuta me lojtarët e Kombëtares. Ai i ftoi ata që të japin gjithçka në fushë pavarësisht rezultatit në fund të ndeshjes....

Lajmet e fundit