.. C
 
 
22.06.2018
Ballina Lajme Shqipëri

Shqipëri

Lexoni lajmet e fundit nga shqiperia në kohë reale vetëm në InfoShqip.com

Shaqiri shënoi supergolin, Meta ‘shpëthen’ në presidencë (VIDEO)

Xherdan Shaqiri shënoi golin e fitores në ndeshjen mes Zvicrës dhe Serbisë. Ai i dha tre pikë Zvicrës, ndërsa ngriti në ajër zemrat e shqiptarëve. Por përpos gëzimit në stadium, brohorima pati edhe në ministadiumin e...

Refugjatët sirian tashmë kanë mbëritur në Shqipëri

Lajmet se Shqipëria mund të presë mbi 800 mijë refugjatë me kërkesë të Bashkimit Evropian ekzaltuan shumë persona që po bëjnë ç'është e mundur për të shpërndarë panik në publik vetëm për qëllimet e...

600 mijë sirianë po vijnë drejt Shqipërisë? Përgjigjet hapur Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish në lidhje me kampin prej 600 mijë sirianësh që priten të arrijnë në Shqipëri. Ndërkohë që mediat me prestigjoze të huaja flasin për një lëvizje të tillë, kryeministri Edi...

Grekët ankohen: Shqipëria na ka vjedhur 300 miliardë dollarë naftë, Soros dhe Merkel e...

Gazetari dhe ish-politikani grek Kiriakos Belopoulos ka zbardhur dje marëveshjen mes Greqisë dhe Shqipërisë. Në emisionin e tij ‘Kontra kai Riksi’ ai hsprehet se janë zonat ekonomike sipër Korfuzit, që po gllabërohen nga Shqipëria. Sipas tij,...

Holanda i’a këput totalisht shpresat Shqipërisë dhe Maqedonisë

125 deputetë të parlamentetit holandez kanë votuar kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë. Sipas mediave në vend, Shqipëria nuk është akoma gati dhe se duhet të punojë fort për të arritur hapjen e...

Ky është rasti i dhimbshëm kur qau Edi Rama

Edhe pse përgjithësisht Rama i ka tregua medias anën e tij të vrazhdë, rrëfimet e tij kanë treguar se edhe kryeministri ka kaluar distfatat e tij në jetë që i ka kaluar me shumë...

Fshati shqiptar ‘i mbytur’ në naftë, por rrezikon të zhduket nga harta

Noton mbi naftë, por fshati Kocul i Selenicës po shkatërrohehet dalëngadalë. Për të shkuar në fshatin Kocul nga qyteti i Vlorës të duhen 1 orë e 30 min, edhe pse nuk është më shumë se...

Zbardhet misteri i luftës, Shqipëria i jepte borxh Gjermanisë, del dokumenti (FOTO)

Lufta e Dytë Botërore dhe ajo që ndodhi gjatë asaj periudhe në Shqipëri fsheh mjaft mistere. Një dokument i nxjerrë sëfundmi nga studiuesi Hasan Bello konfirmon faktin se gjatë kësaj periudhe, komanda gjermane ka detyruar...

Kampi i refugjatëve në Shqipëri, Mustafaj: Europa vendos pa pyetur Shqipërinë

Në një kohë kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek lajmet e mediave gjermane, që flasin për faktin se Shqipëria ka kapacitet për të pranuar 600 mijë refugjatë sirianë, duke iu referuar edhe deklaratës...

Sheshi ‘Skëndërbej’ në Tiranë, zgjidhet sheshi më i bukur i Europës për vitin 2018

Sheshi “Skënderbej” në Tiranaë ka marrë çmimin prestigjioz europian për “Hapësirën Publike Urbane 2018”. Çmimi u akordua nga Qendra e Kulturës Bashkëkohore e Barcelonës si dhe nga 6 institucione europiane më të rëndësishme të arkitekturës...

Lajmet e fundit