Ballina Lajme Shqipëri

Shqipëri

Lexoni lajmet e fundit nga shqiperia në kohë reale vetëm në InfoShqip.com

“Ballkani i Hapur”, Milo: Rama dhe Kurti të kapërcejnë vetveten, përfaqësojnë dy pjesë të...

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo komentoi qëndrimin e kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij Albin Kurti në lidhje në lidhje me “Ballkanin e Hapur”. Milo deklaroi se ishte e dobishme prania e Kurtit...

“Je injorant!” Gazetari publikon videon, pretendon se është sharë e ofenduar nga kryeministri Rama:...

Gazetari Furkan Saliu, në Maqedoninë e Veriut, ka publikuar një video, në të cilën pretendon se është filmuar një konflikt mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, gjatë takimit të mbajtur sot në kuadër të...

Thirrja e Bashës për Ramën dhe ndërkombëtarët: Ndalni me presion spastrimin e shqiptarëve nga...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me kryetarin e komunës së Bujanovcit Nakip Arifi, me të cilin bisedoi për problemet që hasin shqiptarët në luginën e Preshevës dhe të Bujanovcit. Basha i...

Qeveria e Kosovës: Iniciativa e Novi Sadit nuk e ka miratimin tonë

Qeveria e Kosovës thotë se iniciativa e ‘mini-Shengenit’ është nismë pa vizion për rajonin. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, nuk ka marrë pjesë në Forumit Ekonomik për Bashkëpunim Rajonal që po mbahet në Maqedoninë...

Tri marrëveshjet që u firmosën në Shkup mes Ramës, Zaevit e Vuçiqit

Dy memorandume mirëkuptimi dhe një marrëveshje ndërshtetërore u nënshkruan në “Forumin Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal” në Shkup mes kryeministrit Edi Rama, homologut të tij Zoran Zaev dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç. Tre liderët kanë firmosur: Memorandumin...

“Të bashkohemi”, Rama-vendeve të rajonit: Boll më, na ftuan, s’na ftuan

Pas nënshkrimit të 3 memorandumeve mes liderve të Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe të Serbisë, Rama u shpreh se nga 1 janari i vitit 2023, nuk do të ketë asnjë sekondë pritje në kufijtë...

Rama ‘ia ngul’ pak Vuçiqit: Më mbështet, do që të them njihe Pavarësinë e...

Në pjesën e dytë të Forumit për bashkëpunim në Ballkanin Perëndimor dhe në konferencën për mediat, u panë edhe njëherë marrëdhëniet miqësore mes presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Ndërsa...

Vuçiç: Numri i serbëve që shkojnë për pushime në Shqipëri është gjithnjë në rritje

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç gjatë fjalës së tij në Forumin Ekonomik të Shkupit deklaroi se objektiv i nismës rajonale është që në janar të 2023 të hiqen kufijtë e lëvizjes në Ballkan mes...

Mini-Shengeni Ballkanik, Berisha: Rama po përdoret nga Vuçiq për të kapur autoritetet e Kosovës

Deputeti i PD-së në Shqipëri, Sali Berisha ka thënë se iniciativa e Minishengenit e filluar nga Rama, Vuçiqi e Zaev është destabilizuese për Ballkanin. Berisha në një videolidhje në “Debat Plus” ka thënë se kjo...

Vijon puna pa u ndalur në rrugën e Arbrit, shikoni pamjet e super projektit...

Edi Rama vazhdon të postojë projektet e rëndësishme për infrastrukturën e vendit dhe së fundmi ka shfaqur një video të re. Bëhet fjalë për rrugën e Arbrit, që sipas Ramës është gati në përfundim. “Vijon pa...

Lajmet e fundit