.. C
 
 
16.02.2019

ShowBiz

Lajmet dhe thashethemet e fundit nga vipat shqiptarë dhe te huaj, lajmet e fundit në modë dhe showbizin shqiptar.

Po martohet ‘Sinani’, nuk do të besoni me cilën aktore të njohur (FOTO)

Furkan Andic është aktori shumë i njohur dhe i pëlqyer turk e që suksesin e tij arriti ta shtrijë edhe jashtë kufijve kombëtarë. Në publikun shqiptar ai u bë i njohur dhe shumë i pëlqyer...

Një ndër më të bukurat e Turqisë, kjo është e dashura e ‘Jasinit’ (FOTO)

Idris Nebi Taşkan është aktori turk e që me rolet e tij u bë tejet I njohur jo vetëm në Turqi por edhe në vende të tjera Ai u bë i njohur në publikun shqiptar...

Shikoni në çfarë gjendje ka përfunduar ‘Hazimi’ pas serialit, mezi njihet (FOTO)

Mahir Günşiray është aktori turk e që ishte pjesë e shumë prej serialeve më të njohur në Turqi. Ai në publikun shqiptar u bë I njohur me rolin e ‘Hazimit’ në serialin turk, ‘Zonja Fazilet...

Kjo ishte nusja e “Gokhanit” nga seriali ‘Zonja Fazilet’, ajo e braktisi atë dhe...

Se serialet turke kanë shikushmëri të madhe kjo tashmë sdo diskutim. Në Kosovë të gjithë e njohin si “Gokhani”, i cili luan te seriali shumë i njohur turk “Zonja Fazilet dhe të bijat”. Bëhet fjalë...

Shkruan historinë Dua Lipa, bëhet shqiptarja e parë që fiton dy çmime “Grammy”

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit e ka shpallur atë fituese në...

‘Sinani’ e ‘Jasini’ shokë të ngushtë, do të befasoheni çfarë bëjnë bashkë (FOTO)

Ishin rolet e ‘Sinanit’ dhe ‘Jasinit’ në serialin ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ ato që i bashkuan dy aktorët turk, Alp Navruz dhe Idris Nebi Taskan. Me këto role ata u bënë shumë të njohur...

Martohet aktorja e famshme turke, fansat kritika për fustanin (VIDEO)

Çifti i famshëm i aktorëve turq, Hazal Kaya dhe Ali Atay i kanë thënë po njëri-tjetrit këtë të mërkurë. Aktorët kurorëzuan kështu me martesë marrëdhënien e tyre 5-vjeçare dashurore. Duke lënë mënjanë ceremoninë e mrekullueshme...

‘Exhe’ me serial të ri, nuk do të besoni se me cilin aktor do...

Afra Saracoglu është aktorja turke e që arriti të bëhet tejet e famshme në moshë farë të re. Ajo arriti sukses të madh jo vëtëm në Turqi por edhe më gjerë, përcjell InfoShqip. Në publikun shqiptar...

E keni menduar më të ri, por nuk do të besoni sa vjeç është...

Tolga Saritas është një ndër aktorët më të përfolur turk, dhe kjo për shkak të pamjes së tij. Ai është aktor shumë I suksesshëm jo vetëm në Turqi por edhe në publikun e huaj, dhe...

I mbani mend ‘Jaseminin’ e ‘Savashin’, nuk do të besoni çfarë raporti kanë kaq...

‘Dashuri dhe ndëshkim’ ishte seriali që bëri bashkë dy yjet e kinematografisë turke, Nurgul Yesilcay dhe Murat Yildirim. Ata luajtën rolet e ‘Jaseminit’ dhe të ‘Savashit’ dhe me këto role u bënë shumë të njohur...

Lajmet e fundit