.. C
 
 
24.04.2018
Ballina Stil Jetese Palestër/Dieta

Palestër/Dieta

Lajmet dhe informacionet e fundit nga palestra dhe dieta. Si të ushqehemi kur fillojmë palestrën, mënyrat më të mira për të humbur në peshë.

‘Dieta e gjarprit’ fikson njerëzit, shikoni si funksionon

Tingëllon kaq e frikshme! Menjëherë pas dietës së Hirushes e cila u bë menjëherë virale në rrjete sociale, shfaqet një e re. Çfarë është Dieta e Gjarprit? Kjo dietë u krijua nga trajneri Cole Robinson, i cili...

Ky “sekret: do ju ndihmoj të bini në peshë pa shumë mundim!

Padyshim pesha e tepërt është një ndër problemet më shqetësuese për shëndetin tonë si dhe për pamjen tonë të jashtme. Një hulumtim i ri tregon një avantazh shumë të rëndësishëm të atyre që i kushtojnë...

Barishtja mrekullibërëse: Gruaja ishte 72 kg të enjten dhe të shtunën pesha e saj...

Majdanozi është një barishte që e përdorim më së shumti për të përmirësuar shijen e pjatave, por gjithashtu ai përmirëson shëndetin dhe mund të na ofrojë më shumë se kaq. Së pari, është një diuretik...

Sheqeri natyral që gjendet në mjaltë dhe pemë, e përmirëson aktivitetin e trurit

Shumica e ekspertëve shëndetësore këshillojnë ta zvogëloni sasinë e sheqerit që e konsumoni, në mënyrë që t’i reduktoni rreziqet e shtypjes së lartë të gjakut dhe sulmeve të zemrës. Por, doktori Drew Ramsay beson se...

Mësoni përse ky është çaji më i kërkuar në botë, rregullon metabolizmin dhe shëron...

Çaji i gjelbër i llojit Matcha prodhohet në krahinat japoneze Nishio dhe Uji, dhe falë përbërësve shërues, është një ndër çajet aktualisht më të kërkuara. Ka shije specifike dhe pihet bashkë me simite të...

Sa bajame duhet të hani saktësisht çdo ditë për të rënë në peshë?

Nëse mendoni se frutat e freskëta janë më të shëndetshme se ato të thata, gaboni! Përkundrazi, përqëndrimi i vlerave ushqyese është më i lartë tek këto të fundit, por sot nuk do të flasim sesa...

Harrojeni palestrën, këto ushtrime për 4 minuta në ditë, do iu zhdukin dhjamin (VIDEO)

Siç e dimë të gjithë, muskujt e barkut janë pjesë e rëndësishme e fizikut të njerëzve, dhe është tejet e vështirë shkrirja e dhjamit me qëllim të shfaqjes së muskujve të barkut. Megjithatë, Marco Trunzo,...

Tregoi sekretin e dobësimit, 32-vjeçarja bëhet milionere (FOTO)

Një nënë tashmë po bën një jetë luksoze, pasi shpiku një dietë kur lindi fëmijën e saj të dytë.Nëna e 3 fëmijëve, Terri-Ann Nunns, 32 vjeçe nga Doncaster, përdori elementë të dietave të ndryshme...

Ç’duhet të bëni për t’u dobësuar në zonat ku keni të depozituar dhjamin

Shkenca ka vërtetuar 6 llojet kryesore të mbipeshës dhe shkaqet nga të cilat vijnë depozitimi i dhjamit në zona të caktuara. Shikoni cilës kategori i përkisni dhe çfarë duhet të bëni për ta menjanuar...

Ky lëng “magjik” pihet para gjumit dhe shkrin dhjamin e barkut

Disa dieta kryejnë pune e ca te tjera nuk janë efektive. Por për të humbur peshë dhe për të mos e shtuar prapë atë këtu duke ndjek disa rregulla. Jo vetëm personat me mbipeshë por...

Lajmet e fundit