Ballina Lajme Kulturë

Kulturë

Lexoni i pari dhe në kohë reale lajmet e fundit nga kultura vetëm tek InfoShqip.com

Zyber Avdiu: Jam i gjithë kombit dhe i gjitha partive

Këngëtari Zyber Avdiu sot ishte i ftuar në emisionin Pastel në TV21. Ai gjatë emisionit sqaroi edhe për fotografinë e publikuar në rrjetet sociale, ku shihet në krah me kryetarin e Lëvizjes Besa Bilall...

10-vjeçari shqiptar nga Kosova që ka lexuar 48 libra për vetëm dy muaj

Një 10 vjeçar ka habitur të gjithë, derisa ka treguar se ka lexuar plot 48 libra për dy muaj. Vogëlushi i quajtur Vullnet tha se për leximin është inspiruar nga prindërit. “E kom marrë insperimin prej...

Kërkohej të anulohej Bregoviçi në Korçë, por sonte në Kosovë ka koncert bendi fashist...

Ndërsa në Shqipëri vijon ende debati për performancën që pritet të mbajë në Korçë këngëtari, Goran Bregoviç, një tjetër grup “i padëshiruar” serb do performojë sot në Kosovë. Sipas mediave kosovare, grupi serb “Ribilja...

Pas ardhjes së grupit fashist serb në Kosovë, Agim Gërguri: Edhe unë mes të...

Agim Gërguri i grupit “Fisnikët” ka thënë se është normale që këngëtarët t’i këndojnë kombit të tyre dhe se këtë e bëjnë edhe ata serbë edhe ata shqiptarë. Por, problem po e sheh ftesën që...

Albin Kurti flet për strehimin e afganëve: Qe një muaj po përgatitemi me SHBA-në...

Kryeministri Albin Kurti, tha se që një muaj janë duke u përgatitur për strehimin e një grupi të shtetasve nga Afganistani pas konfliktit në këtë shtet. Këtë përgatitje Kurti tha se janë duke e bërë...

​Kërcënimi i Sheshelit për shqiptarët edhe Kosovën

Vitin që vjen në Kosovë, radikali Sheshel e quan ikje dhe humbje tw amerikanëve Afganistan – thotë se njëjtë do të ndodhë edhe në Kosovë Kreu i radikalëve serbw Sheshel, deklaroi për “Alo” se “amerikanët...

Kërcënoi Kosovën, kjo është thirrja për Edi Ramën: Shqipëria ta tërheq njohjen ndaj Serbisë

Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Nikolla Sekakoviq, ka deklaruar se Beogradi po e mban detyrimin që të përmbahet nga fushata për çnjohjet e pavarësisë së Kosovës. Kryediplomati serb kërcënoi se nëse Kosova do...

Haradinaj pyet Kurtin në Kuvend: “Mos je agjent i Serbisë?”

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka pyetur kryeministrin Albin Kurti “Mos je njeri i Serbisë”. Pyetja e Haradinaj në Kuvend vjen pas darkës...

Kurti zbulon detaje nga takimi me kryeministrin Rama në Bruksel: Ishte pa protokoll

Kryeministri i Kosovës, Kurti ka pasur një takim miqësor në Bruksel, me kryeministrin Rama. Kurti përmes një postimi në ‘Facebook’ thekson se takimi me homologun e tij shqiptar ishte pa protokoll. “Gjatë vizitës në Bruksel...

Filmi shqiptar vlerësohet me 6-të çmime në SHBA

“Love”, filmi shqiptar me regji të Dionis Papadhimitrit është vlerësuar me 6-të çmime në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Virxhinia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Lajmi u bë i ditur nga Gentian Zenelaj, i...

Lajmet e fundit