Ballina Sport Basketboll

Basketboll

Lajmet e fundit të sportit nga vendi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

KHF Çair shënon fitore të thellë ndaj Ovçe Pole dhe kualifikohet në Final4

Klubi i Hendbollit për Femra Çair këtë të diele ka arritur të regjistroj fitore bindës ndaj klubit Ovçe Pole,(46-29) duke siguruar kështu kualifikimin në turneun final në kuadër të Kupës së Maqedonisë. Vajzat nga Çairi,...

Virale, hoqi njëra prej atleteve dhe vazhdoi të luante zbathur (VIDEO)

Shai Gilgeous-Alexander po lufton për të futur Thunder në turneun play-in, duke pasur një sezon të jashtëzakonshëm që e solli edhe atë në All Star Game. Kreu i Oklahomas bën gjithçka dhe përfiton, ndërsa në...

Quajti Erdoganin “Hitler të kohës moderne”, shteti turk ofron shpërblim 500 mijë dollarë për...

Turqia ka vendosur një shpërbilm prej 500 mijë dollarë për këdo që jep informacion që çon në arrestimin e basketbollistit Enes Kanter pasi shteti turk e konsideron atë një terrorist. Basketbollisti 30-vjeçar, i cili sezonin...

Peja mposhti Mileniumin dhe mori fitoren e katërt radhazi në Ligën Ballkanike

KB Peja tani ka fituar ndeshjen e katërt radhazi në Ligën Ballkanike, duke mposhtur KK Milenium me rezultat 96:82. Skuadra malazeze pati luftoi në pjesën e parë, duke mbajtur një lojë të ngushtë deri...

Lakers futen në seri të fitoreve, mposhtin me rezultat të thellë San Antonion

Los Angeles Lakers ka filluar të futet në formën më të mirë, pasi ka marrë fitoren e tretë radhazi në NBA. Skuadra nga Kalifornia ka mposhtur para adhuruesve të vet San Antonio Spurs me...

Lakers në krizë në fillim të sezonit, pësojnë humbjen e tretë radhazi

Los Angeles Lakers kanë vazhduar me humbje duke konfirmuar krizën e rezultateve qysh në fillim të sezonit në NBA. Skuadra e madhe amerikane ka pësuar humbje para adhuruesve të vet në Crypto Arena nga...

“Çair 2030”, regjistron fitoren e parë në Superligën e Maqedonisë

Skuadra e basketbollit “Çair 2030”, registroi fitoren e parë në Superligën e Maqedonisë, pasi që në kuadër të javës së pare të basketbollit elitar, mundi Kumanovën me rezultat 87-79. Skuadra nga Çairi dominoi përballjen e...

Bashkimi skuadra e dytë finaliste në Superkupën e femrave

Bashkimi mundi Prishtinën me rezultat 78:65 (23:13, 14:18, 25:13, 16:21), duke u kualifikuar në finale të Superkupës së Femrave. Skuadra prizrenase e nisi ndeshjen më mirë, ku në fillim krijoi epërsi prej nëntë pikësh,...

Edona Thaqi flet pas debutimit me Kosovën: Ishte nder për mua ta përfaqësoja atdheun...

Edona Thaqi këtë vit ishte bashkuar për herë të parë me Përfaqësuesen A të femrave në ndeshjet që Kosova i zhvilloi në kuadër të FIBA Kampionatit Evropian të Shteteve të Vogla. Në një intervistë për...

NBA pensionon numrin 6 për nder të Bill Russell, por LeBron do të mund...

NBA ka vendosur të tërheqë fanellat me numrin 6 për nder të legjendarit Bill Russell, i cili së fundmi u nda nga jeta. Russell, lojtari më i dekoruar i NBA-së në histori me 11...

Lajmet e fundit