Lakers futen në seri të fitoreve, mposhtin me rezultat të thellë San Antonion

Los Angeles Lakers ka filluar të futet në formën më të mirë, pasi ka marrë fitoren e tretë radhazi në NBA. Skuadra nga Kalifornia ka mposhtur para adhuruesve të vet San Antonio Spurs me 31 pikë diferencë, 123:92.

Ka qenë një dominim total i vendasve pasi në asnjë moment nuk u diskutua fitorja e tyre dhe fituan të gjitha çerekët (34:20, 32:28, 29:19, 28:25).

Si gjithmonë Anthony Davis ka qenë më meritori për fitoren e Lakers pasi pati një paraqitje spektakolare me 30 pikë, 18 kërcime, dy asistime, tre topa të vjedhur dhe një bllokadë.

Me lojë të mirë u dallua edhe Austin reaves që shtoi 21 pikë, derisa me pikë dyshifrore e mbyllën ndeshjen edhe Thomas Bryant (15), Lonnie Walker (14), Kendrick Nunn (13), Dennis Schroder (13), dhe Russell Westbrook që shtoi 10 pikë e 10 asistime.

Ndërkohë te mysafirët më efikasi ishte Devin Vassell me 17 pikë, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore në Staples Center.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu