.. C
 
 
22.06.2018
Ballina Sport Futboll

Futboll

Lajmet e fundit të sportit nga vendi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

Edhe ballinat e mediave britanike mbushen me djemtë e shqipes (FOTO)

Nuk kishte si të ishte ndryshe. Fitorja me rezultat 1:2 në ndeshjen Serbi – Zvicër ka pushtuar ballinat e mediave të shumta, shkruan portali arbresh.info. Kjo ka ndodhur pikërisht edhe me ato britanike. ‘The Sun’, ‘Evening...

Çmendet dhe “pëlcet” Shesheli kundër dy shqipeve Xhaka e Shaqiri, i quan bastardë

Edhe lidërët shtetëror të Serbisë janë djegur nga golat e shënuar të shqiptarëvë kundër Serbisë. Dy golat dhe shqiponja e Granit Xhakës padyshim që secilin sllav, serb apo rus i ka tmerruar, shkruan gazeta “Bota...

Bie poshtë urdhëri i Vuçiç: që “patjetër ta mposhtin bindshëm Zvicrën” (VIDEO)

Lojtarët e Serbisë nuk ia kanë përfillur urdhrin presidentit të tyre, Aleksander Vuçiq, i cili i kishte porositur që sidomos Zvicrën “ta mposhtin bindshëm”, njofton Klan Kosova. Në një konferencë për media Vuçiq u tha...

Mediat zvicerane ‘bombardojnë’: Dy djemtë nga Kosova rrëzojnë Serbinë përtokë

Nën euforinë e fitores spektakolare të ekipit të Zvicrës në përballjen me Serbinë, kanë qenë edhe mediat zvicerane ato që e kanë vënë theksin tek dy golashënuesit nga Kosova. Portali 20min.ch, një prej mediumeve më...

“Moj Serbi rrjetën ta shpova, se mu m’thojnë Granit Kosova”

Granit Xhaka, lojtari i kombëtares së Zvicrës i është gëzuar tej mase golit të shënuar në ndeshjen e Kampionatit Botëror në mes të Zvicrës dhe Serbisë. Veç festës me shqiponjë që bëri menjëherë pasi dha...

Reagon trajner serb, ja çfarë thotë pas humbjes nga dyshja shqiptare

Ka reaguar edhe selektori serb Mladen Krstajic Në një prononcim për mediat serbe, Krstajic ka thënë se e ka ditur se e pret një ndeshje e vështirë. "E kemi ditur se na pret një duel i...

Xhaka jo vetëm që shënoi gol, por ai hyn në histori për diçka

Granit Xhaka që luan për Kombëtaren e Zvicrës ka gëzuar të gjithë me golin e tij të barazimit në minutën e ’53, shkruan portali arbresh.info. Mirëpo, ai duket se ka hyrë në histori edhe për...

PROVOKACIA! Tërbohen mediat serbe, të reagojë FIFA (FOTO)

Mediat serbe kanë reaguar menjëherë ndaj festimit me simbolin e shqiponjës nga dy lojtarët me origjinë shqiptare të Zvicrës, Xhaka e Shaqiri, duke e quajtur si provokim. “E papranueshme! FIFA duhet të reagojë urgjentisht për...

Shqiponja fluturon lart në Kaliningrad, prehet bileta e Serbisë drejt shtëpisë

Katër shqiptarët dhe kombëtarja e Zvicrës pas një paraqitje historike kanë mposhtur Serbinë në Kaliningard me rezultat 2-1 në ndeshjen e dytë të Grupit E. Në një atmosferë impozante në Kaliningrad filloi dueli i katër...

Xhaka ‘bombardon’ Serbinë, feston dke bërë shqiponjën në Rusi (VIDEO)

Përfaqësuesja e Zvicrës ka barazuar në 1:1 rezultatin ndaj Serbisë. Është Granit Xhaka që ka shënuar një super-gol nga largësia në minutën e 52’ për 1:1. Mesfushori i Arsenal me prejardhje nga Kosova, festoi me shqiponjë...

Lajmet e fundit