Ballina Sport

Sport

Lajmet e fundit të sportit nga vëndi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

“Do të bëjmë një qytet olimpik, më të madhin në botë” , Fidel Ylli...

Në emisionin “Rudina” në Tv Klan, këtë të mërkurë, ka qenë i ftuar kryetari i Komitetit Olimpik Shqiptar, Fidel Ylli, i cili ka folur në lidhje me një nga statuset e tij që bëri...

Arbnor Muja zbulon çfarë ju tha Silvinjo pas kualifikimit dhe ku ëndërron të luajë...

Arbnor Muja ka vetëm tre muaj që është bërë pjesë e Kombëtares shqiptare, por me natyrën e tij karizmatike dhe protagonist pas çdo ndeshje duke festuar me nota patriotike, është bërë shumë i dashur...

Mbrojtja e trashëgimisë kulturore, Lorik Cana përuron statujën e Skënderbeut në fshatin arbëreshë të...

Fondacioni i Lorik Canës për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore në zonat arbëreshe të Italisë vazhdon.Së fundmi, ish-kapiteni i Kombëtares ishte në fshatin Fallkunarë të Kozencës, duke përuruar statujën e heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti...

“Me Asanin ishte dashuri me shikim të parë”, Ballist Morina tregon se ku e...

“Supertifozi” kuqezi, Ballist Morina i ftuar në “Ftesë në 5”, foli për një nga djemtë e Kombëtares. Në ndeshjen me Çekinë në Arenën Kombëtare, Jasir Asani, autor i një nga tre golave të asaj nate,...

“Gjimshiti kapiten sepse pashë ndeshjet e Shqipërisë”, Silvinjo tregon prapaskenën me Brojën: Ja si...

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, mendon se Berat Gjimshiti është emri i duhur për të qenë kapiteni i kuqezinjve, për shkak se i transmeton ekipit shumë qetësi. Në një intervistë të dhënë për “Studio...

Cristiano Ronaldo ka shënuar një ndër golat më të bukur që keni parë së...

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo ka dhuruar një paraqitje të shkëlqyeshme në fitoren e ekipit të tij Al-Nassr me rezultat 3-0 ndaj Al-Akhdood në kuadër të javës së 14-të në elitën e futbollit arab. Ronaldo ishte...

Fusha e stadiumit “Fadil Vokrri” do t’i nënshtrohet rinovimit të plotë

Federata e Futbollit e Kosovës dëshiron të njoftojë opinionin publik në lidhje me situatën e stadiumit “Fadil Vokrri” dhe vendimin e UEFA-s për mos zhvillimin e ndeshjeve në këtë stadium. Duke pasur parasysh situatën e...

Shqipëri-Serbi, media britanike parashikon grupet për EURO2024

Suksesi historik i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, kam marrë vëmendjen e të gjithëve. Kuqezinjtë arritën të siguronin kualifikimin e dyte në finalet e një kampionati europian, teksa u rënditën të parët në grup. Tashmë kurioziteti...

Sylvinho: Ndeshja më e vështirë ndaj Çekisë, Asani lojtar shum i fortë!

Trajneri i Kombëtares sonë, Sylvinho dha një një intervistë për emisionin “Opinion” në lidhje me ecurinë fantastike dhe kualifikimin në Europianin “Gjermani 2024”, në vendin e parë në Grupin. Braziliani theksoi se është një emocion...

Shqipëria në vazon e dytë, por askush nuk feston. Nga Italia, Serbia e deri...

Objekti kryesor, pas suksesit kundër Republikës Çeke, ishte të mbyllnim Grupin E në krye, ky objektiv u arrit, duke bërë që Shqipëria tashmë të pozicionohet në vazon e dytë. Në letër, nëse shohim rivalët...

Lajmet e fundit