.. C
 
 
18.06.2019
Ballina Lajme Kosovë

Kosovë

Lexoni lajmet e fundit nga Kosova të sjellura tek ju në kohë reale vetëm tek InfoShqip.com

“Mendova se do të vdisnim të gjithë”, pasagjerja flet për përvojën e hidhur...

Mirjeta Basha qëndroi për dy ditë në Kosovë. Ajo që ishte planifikuar të jetë një pushim i shkurtër relaksues, përfundoi si një tmerr i vërtetë, shkruan Blick. Gjatë kthimit për në shtëpinë e saj në...

Pamje të tmerrshme të incidentit në aeroplanin Prishtinë-Basel (VIDEO)

10 persona janë lënduar në një fluturim të linjës Prishtinë-Basel si pasojë e turbulencave që ka pasur aeroplani. Aeroplani i kompanisë ALK Airlines kishte 121 pasagjerë dhe 20 minuta para se të ulet ndodhi incidenti,...

Serwer: Thaçi e Vuçiqi tashmë janë marrë vesh

Ekspertin amerikan për çështjen e Ballkanit, Daniel Serwer flet për përpjekjet e dështuara që të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi, si dhe çështjet që kanë përplasur Amerikën dhe Evropën. Për cilat parime, Serwer i pandeh ShBA-të se...

E quajti këngëtar tallavaje të shpërblyer me medaljen e heroit kombëtar, Labinot Tahiri i...

Kryeministri Ramush Haradinaj të premten i ka ndarë medaljen e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti – Skënderbeu deputetit të Kuvendit të Kosovës, njëherësh këngëtarit Labinot Tahiri për humanizmin e treguar përgjatë viteve, për t’i ndihmuar...

Amfilohije: Vuçiç është tradhtar, sjellja dhe veprimet e tij tregojnë se ai do të...

Metropoliti serb është përplasur keq me presidentin serb Aleksandar Vuçiç gjatë mbledhjes së Asamblesë së Shenjtë të Kishës Ortodokse të Kishës Ortodokse Serbe, shkruan gazeta maleze ‘Vijesti’. “Vuçiç është tradhtar. Me sjelljen dhe veprimet e...

Haradinaj: SHBA-ja dhe BE-ja le ta dijnë se nuk na duhet liria të izoluar

Në qytetin e Pejës është bërë zbulimi i shtatores së Heroit të Kombit Gjeneral Major Shkëlzen Haradinaj dhe Obeliskut të 183 dëshmorëve nga Komuna e Pejës Me këtë rast kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se...

Tetë autobusëve nga Shqipëria ju ndalohet hyrja në Kosovë, Lekaj tregon arsyet

Tetë autobusëve të linjës Kosovë- Tiranë nuk iu është lejuar ta kalojnë pikën kufitare në Morinë mëngjesin e sotëm. Ata kanë mbetur të bllokuar prej disa orësh për shkak të një urdhri të Ministrisë...

Ish-presidenti i Serbisë thotë se Vuçiq ua ka premtuar ndërkombëtarëve Kosovën

Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, i cili akutalisht është lideri i Partisë Socialdemokrate ka thënë që ndërkombëtarët po kërkojnë nga opozita në Serbi të mos e shqetësojnë opinionin, sepse “Aleksandar Vuçiq ua ka premtuar...

Daçiq: 10 vende do ta tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës vitin e ardhshëm

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq thotë se ka njëfarë vullneti të Gjermanisë dhe Francës për të mbajtur takimin në Paris por ka edhe rezerva sa i përket rezultatit. “Nuk dihet paraprakisht se nëse...

Tadiq: Vuçiq ua ka premtuar ndërkombëtarëve Kosovën

Ish-presidenti i Serbisë (2004-2012) Boris Tadiq, aktualisht lider i Partisë Socialdemokrate, ka thënë se “ndërkombëtarët po kërkojnë nga opozita në Serbi të mos e shqetësojnë opinionin, sepse (presidenti aktual) Aleksandar Vuçiq ua ka...

Lajmet e fundit