Ballina Lajme

Lajme

Informohuni të parët mbi lajmet më të fundit shqip nga Maqedonia, Shqipëria, Kosova, Rajoni dhe Bota vetëm tek InfoShqip.com.

Grekët në panik, gjendet një dron në bregdet, qytetarët: Menduam se vinte nga Irani

Ndërsa bota është zgjuat sot me lajmin se për herë të parë Irani ka sulmuar Izraelin, qytetarët në zonën e plazhit në Iraklio të Kretës, kanë përjetuar momente paniku… “gabimisht”! Kjo pasi në breg të...

Një zyrtar thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit, por ende nuk...

Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit, por ende nuk ka vendime përfundimtare, thotë zyrtari.Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit, por nuk janë marrë vendime përfundimtare për madhësinë ose kohën e përgjigjes, tha...

Maqedonia e Veriut ka 11% më pak banorë sesa në vitin 2012

Në një raport të fundit të Indeksit Kroat, është evidentuar një trend alarmant në Evropën Juglindore: rënia e popullsisë. Maqedonia shënon rënie më të theksuar me 11% më pak banorë se në 2012, ndjekur nga...

Irani: Kemi njoftuar 72 orë para SHBA-të për sulmin ndaj Izraelit

Irani njoftoi fqinjët e tij për sulmet hakmarrëse ndaj Izraelit 72 orë përpara, tha ministri i Jashtëm Hossein Amirabdollahian. “Rreth 72 orë para operacioneve tona, ne informuam miqtë dhe fqinjët tanë në rajon se përgjigja...

Osmani: Jo solidarizimeve të rrejshme, Irani nuk mërzitet për civilët në Gaza

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka dënuar fuqishëm sulmin masiv të Iranit ndaj Izraelit gjatë natës së kaluar, për të cilin tha se mund të çojë në përshkallëzimin e mëtejshëm të situatës...

Talat Xhaferi: E dënoj ashpër sulmin e Iranit mbi Izraelin

Kryeministri Talat Xhaferi ka dënuar ashpër sulmin e Iranit mbi Izraelin, shkruan SHENJA. Ai thotë se kjo mund të sjellë deri në përshkallëzimin e mëtutjeshëm të situatës në rajon. “Si Kryeministër i Republikës së Maqedonisë së...

Ministri izraelit: Izraeli do ta caktojë çmimin e sulmit të Iranit në kohën e...

Benny Gantz, ministër në kabinetin e luftës në Izrael, ka thënë se Izraeli do të caktojë “çmimin e saktë” të sulmit të Iranit ndaj tij në kohën e duhur. Izraeli dhe aleatët e tij i...

“Luftë në Evropë e kërcënime nga Serbia”, Kurti: Jemi përgjigjur me blerje të armatimit...

Kryeministri Albin Kurti përmendi sot në një mbledhje të Lëvizjes Vetëvendosje kërcënimet nga Serbia, ndërsa tregoi për investimet në ushtri. Kurti tha se kur në Evropë po zhvillohet një luftë, Serbia po kërcënon dhe se...

Ilir Meta mbështet VMRO-DPMNE-në: Fitorja e tyre do t’i jep një dimension të ri...

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka shprehur mbështetjen e tij për VMRO-DPMNE-në. Sipas ish presidentit të Shqipërisë, nga fitorja e VMRO-së do të kenë përfitim të gjithë qytetarët e Maqedonisë. “Fitorja e pritshme...

Maqedonia e Veriut në krye të rënies së popullsisë në Evropën Juglindore

Në një raport të fundit të Indeksit Kroat, është evidentuar një trend alarmant në Evropën Juglindore: rënia e popullsisë. Në mesin e gjashtë vendeve me rënien më të madhe të popullsisë nga viti 2012...

Lajmet e fundit