.. C
 
 
22.10.2018

Modë

Lajmet dhe informacionet më të fundit nga moda, estetika, shendeti. Keshilla dhe artikuj me trendet e fundit të modës, kozmetikës dhe vipave.

Me ngjyra të gjalla dhe modele të veçanta, lansohet linja e re e MHK...

Me afrimin e stinës së verës afrohen edhe dëshirat për dukje sa më të bukur me ngjyrat e stinës. Merita Harxhi Koci është disenjatore e njohur e modës. Ajo ka lansuar së fundmi edhe koleksionin më...

Për të qenë në modë këtë pranverë vishu si turiste

Tendencat e modës në këtë pranverë duket sikur kanë bërë një kthesë të madhe krahasuar me vitet e shkuara. Atlete “ të shëmtuara”, mushama, bixhuteri plastike, por çfarë tjetër na këshillojnë njohësit e modës për...

U hodh nga kati i gjashtë për t’i shpëtuar sulmuesit, arrestohet modelja (FOTO)

Një modele ruse është "në paraburgim" në Dubai pasi ajo u hodh nga kati i gjashtë i dhomës së hotelit për të ikur nga një njeri që ishte duke u përpjekur për ta përdhunuar...

Ruan lopët dhe lëron tokat, 18-vjeçarja magjeps në konkursin e bukurisë (FOTO)

Vajza e një fermeri ka zbuluar transformimin e saj e pabesueshëm nga ngasja e një traktori në miss në Angli Millie Everatt, 18 vjeç, nga Lincolnshire, është kurorëzuar Miss Lincoln 2018, dhe tani do të...

Andrra Destani hap dyqanin me fustane nusërie “Andrra Couture”

Andrra Destani, bashkëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha i ka dhënë fund jetës si shtëpiake pasi ka hapur biznesin e saj. Kishte lajmëruar se do merrej me diçka, ndërsa sot finalizoi projektin e saj...

Modelja shqiptare çudit dynjanë, ja veshja me të cilën martohet (FOTO)

Ajo është padyshim një nga modelet më të njohura shqiptare. Këtë herë Angela Martini ka habitur fansat dhe i ka dhënë fund beqarisë në mënyrë të papritur. Ajo ka postuar në isntagram disa foto nga ceremonia...

Modeli Osman Aqifi, në garë për mashkullin më të bukur shqiptar (FOTO)

Osman Aqifi është njëri nga modelët shqiptar nga Maqedonia i cili do merr pjesë poashtu në Miss&Mister International World Albania këtë fundvit në qytetin e Prizrenit në Kosovë. Osman Aqifi poashtu si një hair-stylist që...

Sa kushton paraqitja e Lorit nga koka te këmbët? (FOTO)

Nuk doli marka më e shitur për 2017-n, pasi u rendit e dyta pas Balenciaga, por mbetet më e parapëlqyera për të famshmit shqiptarë. Lori Hoxha na ka treguar se nëse duhet të investoni në...

E pyesin kur është shpallur Pavarësia, miss-i shqiptar bën gafën e pafalshme bëhet “hiti”...

Blerta Leka është vajza e cila do të na përfaqësojë këtë vit në kompeticionin e bukurisë Miss Universe 2017 në SHBA. Edhe siç thotë ajo vetë, më e pakta që mund të dijë një miss...

Çka mundni, por çka assesi nuk është e lejuar të vishni me fustanin e...

Të gjitha damat me stil e dinë këtë! Shumica e vajzave zgjedhin fustan të kuq! Edhe pse fustanet e kuqe nuk dalin nga moda dhe gjithmonë paraqesin feminitetin, fuqinë dhe shkëlqimin, vërtet është lehtë, për...

Lajmet e fundit