Element mode për vallëzim: Thekë të gjata dhe të shkurtra për një dinamikë të çmendur

Kur ecni apo vallëzoni, ky dekorim e thekson më shumë lëvizjen, prandaj është mirënjohës për krijimet për pistën e vallëzimit dhe raste të ngjashme. Përveç në fustane, thekët janë hit edhe në çantat dhe këpucët.

Më së shumti na kujtojnë stilin kauboj, por thekët duken shumë bukur në rroba për daljet në mbrëmje.

Nga një fustan mini te një xhaketë apo çantë, thekët kanë një sërë fytyrash atraktive. Festivale si Coachella janë një mundësi ideale për këtë lloj stilimi, por edhe për frymëzim me krijime të çmendura.

Një fund efektiv nuk ka nevojë vetëm për një fanellë të thjeshtë të bardhë.

Ky është një truk i mirë për të fshehur siluetën, sërish për të veshur diçka atraktive, me motive dhe detaje.

Mushamaja bëhet një fustan mbrëmjeje me thekë në tonalitete të arta. Një mushama e vjetër dhe e mirë prej lëkure mund të funksionojë edhe më mirë, sidomos kur bëhet fjalë për detaje kërcimi.

Një çantë jo shumë e zakonshme është një kënaqësi e vërtetë e stilit pranveror. Një jelek klasik ndonjëherë është pjesë e disa kombinimeve më argëtuese të modës.

Diçka të tillë mund ta bëni në shtëpi – në vetëm disa hapa, lajmet e zakonshme bëhen të veçanta. Edhe këpucët duken shumë dinamike, loja kreative ndodh në thembër.

E thjeshtë në pjesën e përparme dhe e veçantë në pjesën e pasme – një shembull i mirë i ekuilibrit stilistik dhe vizual.

Ky lloj vathësh është i frymëzuar nga stilet retro të viteve shtatëdhjetë. Edhe vajzat boho të sotme i duan ato. Fundi i ngushtë kamoshi ka një anë më kreative.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu