Ballina Magazina

Magazina

Lajmet dhe thashethemet e fundit nga vipat shqiptarë dhe te huaj, lajmet e fundit në modë dhe showbizin shqiptar.

Labinot Tahiri: Njeriu lind i mirë, por kur i hyn dreqi dhe paraja në...

Artisti i njohur nga Ferizaj dhe njëherësh ish-deputeti, Labinot Tahiri, po vazhdon të jetë mjaft aktiv dhe i ndjekur në rrjetet sociale. Ai shpesh ndan me fansat postime të llojllojshme, ndërsa nuk mungojnë as opinionet...

“Jam shqiptar” kënga emocionuese nga Shyhrete Behluli dhe këngëtari turk, Sinan Akçıl (VIDEO)

Këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli, pëlqehet shumë nga audienca. Ajo pothuajse çdo vit sjell projekte nga më të ndryshmet, përfshirë edhe bashkëpunime me emra të njohur. Kësaj radhe ajo ka vendosur që të sjellë...

Përloti gjithë shqiptarët me rolin e tij, aktori i njohur turk flet shqip: Shpresoj...

Aktori turk Aras Bulut Iynemli, i njohur për rolin e “Memos” në filmin “Mrekullia në qelinë nr7”, apo të Jamaçit tek Çukur, ka qenë i ftuar në emisionin shqiptar “Qejfi më i madh se...

Arroganca e Renato Mekollit kalon limitet, i fut bukën me zor në gojë konkurentes...

Sezoni i ri i “Hell’s Kitchen” ka nisur prej pak javësh dhe Renato Mekolli, ashtu siç pritej, sjelljen në kuzhinë nuk e ka përmirësuar aspak. Javën e shkuar ai u diskutua shumë në lidhje...

Mezi po presim, “Memo” i “Mrekullia në qelinë e 7-të” i ftuar në emisionin...

“Mrekullia në qelinë e 7-të” ishte filmi më i ndjekur gjatë karantinës. Ai u kthye në pak kohë në një nga filmat më të komentuar në rrjetet sociale në shumë shtete të botës, përfshirë...

Së shpejti do bëhen prindër, Gold Ag tregon çfarë i ka ndaluar të shoqes

Në muajin mars të këtij viti, reperi shqiptar Gold Ag i dha fund beqarisë. Partnerja e tij quhet Ermira Shkodra dhe ka një sallon estetik në Gjilan. Për një muaj dyshja do të bëhen...

Rita Ora mesazh mbështetës për vajzat shqiptare (VIDEO)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rita Ora ka përshëndetur të gjitha vajzat kudo në botë e posaçërisht ato shqiptare me një mesazh në Ditën Botërore të vajzave. Rita është kthyer në burim frymëzimi, ku njihet për...

Bëhet bjonde? Amarda Toska surprizon ndjekësit me daljen e fundit (FOTO)

Ndonëse Amarda Toska nuk ka eksperimentuar shpeshherë me ‘look-un’ e saj, ajo ka vendosur t’i surprizojë të gjithë ndjekësit me fotot e fundit në llogarinë e saj. “Shikoni fotot për një surprizë”, ka shkruar Toska...

U përfol se është drejt divorcit, me këtë video “Kemal” shuan zërat (VIDEO)

Kohët e fundit, aktori turk Burak Ozçivit, i njohur në Shqipëri me rolin e “Kemalit” ka qenë shumë i komentuar për jetën private. Është përfolur se Burak dhe bashkëshortja e tij, Fahriye Evcen janë drejt...

Do të bëhen prindër për herë të dytë, Sinan Hoxha dhe Andrra po presin...

Familja e bukur e këngëtarit Sinan Hoxha dhe partneres së tij, Andrra Destanit, do të shtohet shumë shpejt me një pjesëtar të ri. Megjithëse çifti s’ka bërë ende të ditur asgjë, burime për “Abc...

Lajmet e fundit