.. C
 
 
15.12.2018

Mobile

Informacionet e fundit mbi botën e celularëve dhe smartphoneve. Krahasime dhe risitë që sjell bota e teknologjisë.

Apple then rekordin me çmimin e iPhone XS max, telefoni më i shtrejntë ndonjëherë,...

Fakti që iPhonet po shtrenjtohen çdo herë e më shumë ka ngjallur shumë diskutime në të gjithë botën. Me çmimet e reja të iPhone, Apple ndoshta do të shqyrtojë këtë pyetje përsëri. Në SHBA, Apple po...

Sapo i prezantoi, shikoni modelet më të reja të Apple (VIDEO)

Ka nisur, ashtu siç është paraparë, në orën 19:00, konferenca e përvitshme e Apple për prezantimin e modeleve të reja të iPhone dhe të produkteve të tjera të reja të kompanisë nga Kalifornia. Përveçse në...

Edhe pak dhe celularin do e karikoni vetëm disa herë në vit

Një material që po përdoret në bateritë e celularëve do të rrisë kohëzgjatjen e energjisë së tij kështu që nuk do të jetë e nevojshme që ju ta karikoni shpesh atë. Hulumtuesit në Universitetin e...

I’u është dobësuar bateria, ja çfarë duhet të bëni nëse doni t’i risni jetëgjatësinë

Nëse dëshironi të rritni jetëgjatësinë e baterisë së celularit tuaj, atëherë ky artikull është për ju. Është absolutisht normale që porti i mbushjes në celularin tuaj të mbledh pluhur dhe grimca të tjera përgjatë kohës. Por...

Huawei i rrëmben vendin e dytë Apple si prodhuesi më i madh në botë...

Ditën e Marte Apple publikoi një raport financiar të shkëlqyer megjithatë prodhuesi i iPhone humbi vendin e dytë si prodhuesi më i madh në botë i telefonëve. Firma analitike IDC, CounterPoint Research, IHS Markit dhe...

Ja çmimi rekord me të cilin del në treg Samsung Galaxy Note 9

Galaxy Note 9 do të prezantohet në gusht. Një rrjedhje tani zbulon çmimet e smartfonëve të ardhshëm. Siç është raportuar nga winfuture , duke përmendur shitësit europianë, Galaxy Note 9 pritet të godasë tregun në...

I thyen të gjitha rekordet, ky smartphone më i kërkuar se iPhone

Oppo ka qenë prej kohësh një ndër prodhuesit më të mëdhenj të smartphonëve në botë. Find X i kësaj kompanie të njohur dukej si një produkt që u prezantua për të krijuar një imazh pozitiv...

Telefoni juaj po ju shikon, ky është zbulimi i fundit

Nëse keni pasur ndonjëherë dyshimin e hidhur se telefoni juaj mund t’ju vëzhgojë, hulumtimet e reja sugjerojnë se nuk jeni duke u bërë paranojakë. Shkencëtarët e hulumtimit në Universitetin Northwestern në Boston kaluan një vit...

Krijohet ‘airbag’ për telefonin, e mbron në rast të rrëzimit (VIDEO)

Të gjithëve na ka ndodhur, që për një moment mos të jemi të pavëmendshëm dhe telefoni i 500 eurove, apo edhe më i shtrenjtë, të rrëzohet dhe të pësoi dëmtime të konsiderueshme. Maskat dhe mbrojtëset...

Mësojeni se çfarë ndodh nëse i mbani ndezur telefonat tuaj në aeroplan

I keni parasysh minutat e fundit para nisjes, kur stjuardesa ju thotë kokë më kokë, ‘mbyllni telefonat ose vendosini ‘airplane mode’ dhe personi i ulur pranë jush e injoron totalisht (ose ju nëse jeni...

Lajmet e fundit