Auto

Lajmet e fundit nga bota e makinave, video interesante me makina, modelet e reja të makinave, krahasimi i markave të ndryshme të makinave.

Teslas i dështon vetura antiplumb gjatë prezantimit (VIDEO)

Lansimi i kamionçinës së re, Teslas nuk i ka shkuar ashtu si ka planifikuar, pasi xhami “anti-plumb” u thye gjatë testimit në transmetim direkt. Shefi i Teslas, Elon Musk ka zbuluar kamionçinën 36 mijë eurosh...

Nuk është Audi, Mercedes e as BMW: Kjo është vetura më e shitur në...

Është bërë publike lista prej 10 markave të veturave më të shitura në Zvicër, për periudhën janar-tetor të vitit 2019, Në një gazete zvicerane janë publikuar statistikat se cilat janë veturat më të shitura...

Madhështore! Një shqiptare do të përfaqësojë Fiat-in (FOTO)

Kompania gjigante ka zgjedhur këngëtaren e talentuar, me origjinë shqiptare, Ava Max-in, e cila gëzon aktualisht një famë ndërkombëtare. “Një nga këngëtaret më të mëdha të pop-it dhe një nga qytetet më të dalluara për...

Vetëm 30 kopje në gjithë botën: Njihuni me super makinën 3,5 mln euroshe (FOTO)

Buggati po përgatit modelin e parë të mbështetur mbi prototipin Chiron Super Sport 300+, që arriti një shpejtësi mbi 480 km/h rekord që nuk u njoh nga Guiness pikërisht për faktin se bëhej fjalë...

Kjo është vetura që do tejkalon rekordin që e arriti Bugatti

Modeli Jesko, pretendohet se mund të lëvizë më shpejtë se 490 kilometra në orë. Të gjithë kanë mbetur të befasuar gjaë javës së kaluar, kur Bugatti Chiron arriti shpejtësinë prej 490 kilometrave në orë,...

Bugatti vendos rekord botëror për shpejtësi

Bugatti është kompania e parë në botë që prodhon makina për përdorim personal (jo garash), dhe që ka kapur shpejtësinë 490 km/orë. (Rekordi i vendosur nga makinat e garave është 804 km/orë.) Për të arritur...

Mercedes parkon në aeroport 9000 makina! Ato vlejnë 1 miliard euro, por ekziston një...

Ditët e fundit, pyetja më intriguese midis gazetarëve gjermanë që merren me industrinë e automjeteve ka qenë: Pse 9,000 vetura të reja të Mercedes Benz janë parkuar në pistën 2.5-kilometërshe të aeroportit ushtarak Ahlhorn...

BMW sjell veturën e blinduar, s’kanë çfarë i bëjnë plumbat e kallashnikovit e as...

Prodhuesi gjerman pretendon se X5 mund të mbrojë pasagjerët nga llojet e shumta të armëve të zjarrit, përfshirë AK-47, si dhe nga eksplozivët TNT deri në 15 kilogramë, në distancë prej katër metrash. BMW ka...

“Ditë zie” për BMW-në dhe Mercedes-in, ”Audi” promovon ‘bishën’ RS-6 me 600 kuaj fuqi...

Modelet wagon me performancë të lartë janë një element kryesor i ”Audi”-së dhe kompania nuk ka zhgënjyer as kësaj radhe me promovimin e ”RS- 6 Aavant” të ri. E vendosur për të festuar debutimin e...

Shitet me një çmim marramendës “Pantera e Zezë”, kush është pronari i saj?

Kryevepra e fundit e Bugatti-t quhet “Vetura e Zezë” por për shkak të dizajnit automjeti duket si një panterë e vërtetë. Siç shkruajnë mediat e huaja, vetura ka dalë në shitje dhe ka një...

Lajmet e fundit