.. C
 
 
20.05.2018
Ballina Teknologji

Teknologji

Informacionet e fundit që kanë të bëjnë me zhvillimet në fushen e internetit, teknologjise dhe informatikes.

Vjen shpikja mjaftë e kërkuar, vetura që funksionon me ujë (VIDEO)

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një veturë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari thotë se makina është në gjendje të mbajë 60 litra...

Njihuni me dronin spiun që mund të fluturojë 12 muaj pa ndërprerë, pa pasur...

Një dron spiun me panele solare që mund të fluturojë plot një vit pa mirëmbajtje apo karburant, ekzistojnë gjasa të mëdha që një ditë mund të përdoret për misionet ushtarake për britanikët. Fluturakja Aerial Vehicle...

Në dukje celular por është pistoletë, kushton vetëm 500 dollarë (FOTO)

Quhet Cellphone Pistol dhe është një armë e re që mund të mbahet në xhep. Pistoleta në forme celulari është sponsorizuar nga organizata e fuqishme e armëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, NRA. Ajo...

Jep dorëheqjen shefi i WhatsApp: Marc po cënon privatësinë. Nuk i premtuam këtë njerëzve

Shefi ekzekutiv dhe themelues i WhatsApp Jan Koum,ka vendosur të largohet nga kompania për shkak të mosmarrëveshjet rreth privatësisë që ka me pjestarët e tjerë të bordit. Por jo vetëm kaq, Koum ka dhënë dorëheqjen...

Kodi ‘sekret’ që zbulon ku është prodhuar telefoni juaj

Të gjithë jemi sadopak kurioz kur bie fjala tek vendi i prodhimit të celularit që kemi, kjo pasi kemi dëgjuar për shumë versione fallso që qarkullojnë në treg. Por, ekziston një opsion i thjeshtë për...

Nuk është fantashkencë, teknologjia izraelite u mundëson të shikoni përmes mureve

Camero zhvilloi një sistem valësh që shndërrohet në pamje tre-dimensionale dhe lejon të shohësh në ekran se çfarë ndodh në anën tjetër të murit. Beeri shërbeu për shumë vite në komunitetin e inteligjencës dhe disa...

Ombrella që mbron makinën nga dielli, bora dhe gjëra e forta, ja për çfarë...

Ombrella “Lanmodo” është e përshtatshme për të gjitha kushtet e motit dhe do ta bëjë jetën më të lehtë për të gjithë shoferët. Ajo siç thuhet në përshkrimin për produktin, përcjell Telegrafi, mbron veturën tuaj...

I shet të gjitha sendet e tij dhe investon në bitcoin për të udhëtuar...

Një çift po udhëton nëpër botë me një buxhet mujor prej 2,000 £ pasi ai shiti gjithçka që zotëronte për të investuar në kripto-valutë. 24-vjeçari Jonas Hornehaj është paraqitur në një shumëllojshmëri vendesh ekzotike. Jonas, nga...

Renault i pa konkurrencë, me Clion i mposht të gjithë në Europë

Renault, tashmë i njohur si brendi numër 1 i veturave në Kosovë, me Clion vazhdon dominimin e vet në Evropë dhe në vendin tonë. Se Clio është e pa konkurrencë me vite në Evropë, e...

Porsche bën revolucion, ja super modeli i ri që sjell

Marka e njohur e makinave luksoze, Porsche do të lansojë modelin e saj të fundit ku pritet të sjellë revolucion për sa i përket makinave të së ardhmes. Ajo quhet “Mission E” dhe do...

Lajmet e fundit