.. C
 
 
23.06.2018

Botë

Lajmet e fundit nga bota dhe të gjitha ngjarjet që ndodhin nëpër botë mund ti lexoni të parët tek InfoShqip.com

Vuçiq për ndeshjen Zvicër-Kosovë: Ata na urrejnë se jemi madhështorë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se ndjehet krenar me tifozët serbë për, siç tha ai, dinjitetin që treguan në ndeshjen Zvicër-Serbi në Kampionatin Botëror. Vuçiq ka deklaruar se serbët nuk kanë fyer dhe...

Erdogan: Turqia e vendosur në luftën kundër PKK-së dhe FETO-s

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan sot nga Stambolli porositi se vendi i tij në periudhën e ardhshme do të jetë shumë më i vendosur në luftën kundër organizatave terroriste FETO dhe PKK, raporton...

Avionët luftarakë F-35 të SHBA-ve do të mbërrijnë në Turqi në vitin 2020

Ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka bërë të ditur se Turqia sot do të pranojë dërgesën e avionëve luftarakë F-35 në qytetin Teksas të SHBA-ve, ndërsa avionët do të mbërrijnë...

Në mungesë të protezave, siriania pa këmbë ecë me ndihmën e dy konservave (VIDEO)

Pamjet rrëqethëse të realizuara në një kamp refugjatësh në Siri, e tregojnë një vajzë pa këmbë, që ecë me ndihmën e konservave, pasi nuk ka mundësi të sigurojë protezat adekuate. Maya Ali Merhi dhe babai...

Greqia i jep fund krizës ekonomike, arrin marrëveshje me Eurogrupin

Pas disa orësh negociata, zyrtarët grekë dhe përfaqësues të kreditorëve ndërkombëtarë arritën një marrëveshje për sigurimin e qëndrueshmërisë së borxhit. Sipas marrëveshjes Greqia do të marrë edhe një këst kredie prej 15 miliardë eurosh, nga...

Punonjësit në Japoni dënohen vetëm pse hëngrën drekë tre minuta më herët

Katër shërbyes civilë në Japoni janë dënuar pasi kanë dalë për drekë tre minuta më herët. Një punëtor, 64-vjeçar, që punon në byronë e ujësjellësit në Kobe, është gjobitur dhe qortuar pasi është zbuluar se...

Erdogan e bën fluturimin e parë me aeroplan presidencial në aeroportin më të “çmendur”...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan ka qenë personi i parë që flututuar në aeroportin e ri kolosal të Stambollit. Erdogan ishte i ulur afër pilotëve gjatë fluturimit në aeroportin me përmasa gjigante të...

Minjtë futen në bankomat dhe i hanë paratë

Dhjetëra minj kishin arritur të futen në një bankomat në Indi, duke i ngrënë më shumë se një milion rupee (rreth 13 mijë funte). Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Assam, ndërsa punëtorët e bankës...

Grekët ankohen: Shqipëria na ka vjedhur 300 miliardë dollarë naftë, Soros dhe Merkel e...

Gazetari dhe ish-politikani grek Kiriakos Belopoulos ka zbardhur dje marëveshjen mes Greqisë dhe Shqipërisë. Në emisionin e tij ‘Kontra kai Riksi’ ai hsprehet se janë zonat ekonomike sipër Korfuzit, që po gllabërohen nga Shqipëria. Sipas tij,...

Turqia sot morri 2 avionë F-35 nga Amerika por me një surprizë të hidhur...

Turqia pritet të marrë sot në dorëzim dy avionë të avancuar F-35, prodhim i Lockheed Martin në kuadër të marrëveshjes së nënshkruar disa vite më parë, ku shteti turk dhe disa shtete të tjera...

Lajmet e fundit